Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Pop – up • story 4 • my little square – Bezděková, Marešová, Markvartová

25. 7.-22. 10. / Koncept story / Design

Do 22.10.2016 bude v showroomu Koncept story, Řezáčovo náměstí 3, Praha 7, běžet zajímavá prodejní prezentace nových značek nazvaná • story 4 • my little square •.

Tentokrát svůj prostor na Řezáčově náměstí pojali designéři futuristicky až vesmírně a kromě vlastních novinek představí také práci šperkařky Dany Bezděkové, módní návrhářku Lucii Erban Marešovou a designérku Kristýnu Markvartovou.

Čtvrtý pop-up dostal jméno My little square a odvolává se na samo Řezáčovo náměstí, ve kterém si designéři vytvořili svůj svět ve světě, který jakoby existoval mimo čas a prostor. „Tajemný svět, skrývající se v nočním svitu malého náměstí vás v kombinaci s tvorbou tří autorek na chvíli zavede do budoucnosti, která je pouze letmým okamžikem,“ nastínila za Koncept Story Eliška Lhotská.

Renomovaná šperkařka Dana Bezděková není na české umělecké scéně neznámým jménem. Šperk v jejím podání s velkorysostí přesahuje zavedené hranice tohoto média, mnohdy reaguje na své okolí i na pohyby těla svého nositele, někdy hraje, někdy studí, někdy dokonce hřeje. Lucie Erban Marešová se na české scéně pohybuje už také mnoho let a kromě účasti na různorodých projektech se v rámci svého labelu LEM poslední dobou soustřední převážně na módní tvorbu inspirovanou odlesky a zrcadlením. Práce absolventky ateliéru Skla VŠUP Kristýny Markvartové, kterou možná znáte pod rodným příjmením Pojerová a značkou KriKri, je charakteristická balancováním na hranici mezi volným a užitým uměním, kdy je každý funkční produkt inspirován určitým příběhem.

My little square vyvrcholí během módní událostí roku známou jako Mercedes Benz Prague Fashion Week, při které své vesmírné inspirace spojí právě Dana Bezděková a Lucie Erban Marešová. Společně s tanečnicí Janou Vránou divákům nabídnou módní přehlídku pohybující se na pomezí divadla a performance.

Pro více informací prosím kontaktujte designéry prostoru Koncept Story na emailové adrese konceptstory@gmail.com.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Pop – up • story 4 • my little square – Bezděková, Marešová, Markvartová