Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Zahájení velké výstavy 2 x 100 – 200 z nejvýznamnějších a nejzajímavějších sbírkových předmětů Národního Muzea

Do 31.1.2018 bude v historické budově Národního Muzea, Václavské náměstí 68, Praha 1, přístupná krásná, rozsáhlá a zajímavá výstava 2 x 100 – 200 z nejvýznamnějších a nejzajímavějších sbírkových předmětů Národního Muzea. Do konce roku 2018 je výstava v rámci oslav 100 let Společného století přístupná ZDARMA.

Dvakrát starší než republika je Národní muzeum. 200 let sbírání dokladů o přírodě i lidech. 200 let touhy po poznání. Národní muzeum již 200 let uchovává dědictví minulosti i současnosti pro budoucí generace. 200 exponátů vystavených na výstavě 2 × 100 patří mezi nejvýznamnější a nejzajímavější z více než 20 milionů sbírkových předmětů, které Národní muzeum opatruje a uchovává.

Výstava 2 × 100 představí velmi úzký výběr z těchto pokladů. Ten byl podřízen snaze ukázat nejen to nejvzácnější ze sbírek Národního muzea, ale i předměty veřejnosti zcela neznámé, dosud nikdy nevystavené či nově restaurované. Výstava návštěvníkům představí na první pohled nesourodé předměty v překvapivém a novém kontextu, který odráží rozmanitost exponátů – historických, přírodovědných a uměleckých, pocházejících nejen z Čech, ale z celého světa.

Vstup do výstavy probíhá bez předchozí rezervace. 

Úterý, středa a čtvrtek v čase 9:00–11:00 je vstup vyhrazen pouze pro školní skupiny.


Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Zahájení velké výstavy 2 x 100 – 200 z nejvýznamnějších a nejzajímavějších sbírkových předmětů Národního Muzea