Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Zahájení velké Česko-slovenské / Slovensko-české výstavy

Do 30.6.2019 bude v historické budově Národního Muzea, Václavské náměstí 68, Praha 1, přístupná krásná, rozsáhlá a zajímavá Česko-slovenská / Slovensko-česká výstava. Do konce roku 2018 je výstava v rámci oslav 100 let Společného století přístupná ZDARMA.

Národní muzeum a Slovenské národné múzeum ke 100. výročí založení společného státu připravily projekt s názvem Česko-slovenská / Slovensko-česká výstava.

Ta vypráví poutavý příběh, jak se zpočátku nereálný projekt Československa stal skutečností, přibližuje soužití Čechů a Slováků ve společném státě a ukazuje to, co nás spojovalo i rozdělovalo.

Česko-slovenská / Slovensko-česká výstava mapuje všechny klíčové okamžiky bouřlivého 20. století, ale též konkrétní osudy obyčejných lidí. 1200 předmětů doplněných audiovizuálními dokumenty a interaktivními prvky návštěvníkům připomene, jak se Československu žilo, jaké hodnoty vyznávalo a čím dodnes inspiruje svět. Vedle exponátů připomínajících každodenní život je výstava plná unikátních předmětů mapujících osudové okamžiky. Poprvé v historii na ní návštěvníci mohou spatřit zcela jedinečný soubor nejvýznamnějších dokumentů našich dějin, jako jsou originály Pittsburské dohody, Mnichovské dohody, Československé ratifikace mírových dohod nebo Deklaraci Hácha – Hitler, jejímž podpisem byla ukončena existence meziválečného Československa.

Součástí projektu je doprovodný program včetně speciálních akcí pro školy. Připraveny jsou také samostatné webové stránky cesko-slovensko.eu.

Prostřednictvím Česko-slovenské / Slovensko-české výstavy se částečně otevřela Historická budova Národního muzea, která byla od roku 2011 uzavřena kvůli rekonstrukci.

Vstup do výstavy probíhá bez předchozí rezervace. 

Úterý, středa a čtvrtek v čase 9:00–11:00 je vstup vyhrazen pouze pro školní skupiny.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Zahájení velké Česko-slovenské / Slovensko-české výstavy