Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Whoop.de.doo – Zrození II. – Uvedení nového vibrátoru by Anna Maresova Designers

25. 11.-25. 11. / Hauch gallery / Design

25.11.2015 proběhlo Whoop.de.doo – Zrození II. – uvedení nové řady vibrátorů Anna Maresova Designers, které se konalo v Hauch gallery, Pobřežní 20a, Praha 8 (vlastní studio sídlí na Letné, viz. níže).

Whoop.de.doo – sada erotických pomůcek pro ženy byla ještě před třemi lety studentským konceptem. Nyní se ovšem nová česká značka, zaměřující se na intimní produkty pro ženy a přirozenou komunikaci ohledně ženské sexuality, řadí ve svém oboru ke špičce. Přesně po dvou letech od uvedení Venušiných kuliček přišla oceněná designérka Anna Marešová s novým produktem, který včera pokřtila v pražské Hauch Gallery. Vibrátor pokřtili Tonya Graves, Monika Načeva a Mardoša ze skupiny Tatabojs.

————–

Ve středu 25.11. v Hauch Gallery představila designérka Anna Marešová dlouho očekávaný produkt- vibrátor. Společně s designérkou a kmotry výrobek pokřtilo asi 300 hostů. Ti mohli během slavnostního večera, kterým provázel herec Petr Prokop (divadlo Vosto5) poznat celý vývojový tým a nakonec si užít koncert kultovní kapely Johannes Benz.

Whoop.de.doo Vibrátor přichází v limitované edici 500 kusů a více než polovina je již předprodána zájemcům z celého světa, kteří projekt podopořili v crowdfundingové kampani. Na další sérii se můžeme těšit po Novém roce. Od ostatních vibrátorů této kategorie se Whoop.de.doo vibrátor liší, kromě minimalistického vzhledu, zejména počtem motorků a jejich uložením v celo silikonovém těle, které je i tak zcela flexibilní. Místo klasického plus/mínus se vibrátor ovládá symboly, které vycházejí z Braillova písma a tak je manipulace s ním velmi intuitivní. Protože Anna nenechává nic náhodě a důležitý je pro ní koncový zákazník, vývoj Venušiných kuliček konzultovala s gynekology, pro tento produkt přizvala na pomoc profesionální testerku.

Když před čtyřmi lety Anna Marešová získala za návrh erotických pomůcek Národní cenu za studentský design, chtěla projekt zrealizovat. Po vyčerpávajících jednáních s mnoha investory se rozhodla, že zkusí nejprve cestu vlastního financování. Založila firmu a pustila se se sama s malým týmem do budování značky. Anna je zastáncem lokální výroby a tak celý vývoj i výroba probíhá v České republice.

Designérka, upřednostňující kvalitu před kvantitou, uspěla již se svým prvním produktem, Whoop.de.doo Venušinými kuličkami. Prodala jich přes 2500 kusů, což dokazuje, že je funkčnost a čistota formy erotických hraček pro české ženy důležitá. I když je v České republice o Anniny produkty velký zájem, jejím plánem je však překročit hranice a postupně vybudovat značku, která má potenciál uspět i v globálním měřítku.

————–
Produkty Whoop.de.doo kladou důraz na hygienu, funkci, jednoduchost a čistotu formy. Výrobní procesy probíhají v českých firmách Bender Robotics, SILROC CZ, a.s. a Činčera studio. Na výrobu se používají pouze kvalitní a zdravotně nezávadné materiály, např. Medical silicone či +SWISS COTTON. Jejich jedinečnost spočívá v kombinaci kvalitního materiálu s jednoduchým anatomickým tvarem a s důmyslnou vnitřní mechanikou. Celý mechanismus je ukrytý pod celistvou vrstvou měkkého silikonu. Díky této silikonové vrstvě jsou erotické pomůcky Whoop.de.doo vodotěsné a hlavně stoprocentně hygienické.

Anna Marešová je produktová designérka zaměřující se na průmyslový design. Vystudovala produktový design na Fakultě umění a designu na univerzitě v Ústí nad Labem a University of Derby. Za svou bakalářskou práci Tramvaj pro Prahu získala řadu ocenění. Obdržela cenu Národního technického muzea, Excelentní studentský design 2009 a prestižní cenu na Biennale of Industrial design BIO 22 v Lublani, kde obdržela cenu za nejlepší studentskou práci. Její diplomová práce – sada erotických pomůcek pro ženy – byla oceněna Národní cenou za studentský design 2011, Exit design 2011 a byla ohodnocena jako prototyp roku magazínem Dolce Vita. Anna před třemi lety založila svoje studio Anna Marešová designers a českou značku Whoop.de.doo, které se v současnosti intenzivně věnuje.

www.whoopdedoo.cz

www.facebook.com/whoopdedoocz

http://www.annamaresova.com/projekty/whoopdedoo/

Anna Maresova Designers

Kamenická 37, Praha 7Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Whoop.de.doo – Zrození II. – Uvedení nového vibrátoru by Anna Maresova Designers