Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstava Paříž – jak ji viděl Miroslav Šašek

Pouze do 12.12.2015 bude v pasáži Paláce Lucerna, Vodičkova 36 (vstup též průchodem ze Štěpánské 61), Praha 1, přístupná zajímavá výstava Paříž – jak ji viděl Miroslav Šašek.

Velkoplošné reprodukce z první knihy M. Šaška a k tomu trochu pařížské tržnice. Přijďte si koupit francouzský sýr, víno a některou z již česky vydaných knih z řady „This is….“

Miroslav Šašek (16. listopadu 1916, Praha – květen 1980, Wettingen, Švýcarsko) byl český spisovatel a ilustrátor žijící v zahraničí, který se proslavil zejména řadou knih pro děti nazvaných „To je…“, které podepisoval jako M. Sasek.

Šašek byl původní profesí architekt, který do oblasti dětské literatury vstoupil po událostech v únoru 1948, které ho donutily emigrovat do Mnichova, kde od roku 1951 do roku 1957 pracoval pro Rádio Svobodná Evropa. Knížka To je Paříž vyšla v roce 1959 a odstartovala sérii, která nakonec čítala osmnáct knih. Šaškova publikace To je Londýn získala v roce 1959 ocenění deníku New York Times za nejlepší dětskou ilustrovanou knihu, podobně jako „To je New York“ v roce 1960. Kniha To je New York také získala v roce 1961 ocenění Boy’s Club of America Junior Books Award a To jsou Spojené národy se v roce 1979 objevila na čestném seznamu International Board on Books for Young People.

Před svou smrtí žil Šašek v Paříži, zemřel na výletu do Švýcarska.

CV: Wikipedia

 Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstava Paříž – jak ji viděl Miroslav Šašek