Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstava Oľga Paštéková: Fragments of Night

2. 6.-31. 7. / Galerie Dooka / Malba

Do 31.7.2017 můžete ve výlohové galerii Dooka, Husova 4, Praha 1, zhlédnout kdykoli zdarma výstavu Oľgy Paštékové: Fragments of Night.

Oľga Paštéková je v současnosti jednou z nejvýraznějších mladých umělkyní, pravidelně vystavující v rámci kvalitních galerií na Slovensku, u nás i v sousedním Rakousku, objevující se navíc ve finálových výběrech prestižních cen včetně VUB Malby 2013.

Oľga Paštéková (1984) je absolventkou Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave, študovala i na Akademie der bildenden Künste vo Viedni. Jej diela boli odprezentované na množstve výstav nielen na Slovensku, ale aj v Česku, Rakúsku, či v Londýne. Oľga sa hľadala v rôznych odvetviach umenia cez grafiku, video či inštaláciu. Jej “bytostným médiom” sa však napokon stala maľba. V jej tvorbe dominujú tmavé farby a atmosféra noci. Inšpiráciu nachádza vo svete takých zvierat ako sú vlky, medvede a havrany. Vytvára si osobitú mytológiu, pracuje so symbolmi života, smrti, transformácie… Debutovala v roku 2006 cyklom „Nočný chodec“ a s úspechom sa stretla aj jej samostatná výstava “…vzala košík a vybrala sa do lesa…“.Fotografie z výstavy