Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstava obrazů MAXIM / Alchymista

Už jen do 18.9.2018 bude souběžně ve Vnitroblocku + Signature store & Café, Tusarova 31, Praha 7, a v Kavárně co hledá jméno, Stroupežnického 493/10, Praha 5 (vstup přes parkoviště), přístupná výstava obrazů MAXIM / Alchymista.

Dudes&Barbies Gallery má tu čest vám představit první evropskou sólo výstavu českého malíře žijícího v Los Angeles MAXIMa. Přes 40 velkoformátových texturovaných maleb a kreseb vytvořených autorovou jedinečnou technikou bude až do 18. září vystavených paralelně ve VNITROBLOCK a Kavárně co hledá jméno.

MAXIM výstavu nazval Alchymista s jasným odkazem ke kultovní knize Paula Coelha, jež se před dvaceti lety stala posledním impulzem k jeho rozhodnutí odejít objevovat svět a naplnit tak vlastní osud. Jak sám říká, tyto rozměrné obrazy jsou symbolickou „knihou“ jeho zpovědí, odrážející poznání, že každý z nás je zodpovědný za svůj životní příběh.

MAXIM:
Počátky Maximovy tvorby sahají do hudby, kdy jako teenager hrál na kytaru a byl členem úspěšné kapely Posmrtné zkušenosti. Zároveň získal vzdělání na umělecké škole, kde na naučil základům grafického designu, fotografie či kaligrafie. V 24 letech jej jeho touha po objevování zavedla do Spojených států. Teprve v Los Angeles, kde se usadil a žije doposud, se v něm naplno projevila touha malovat. Jeho tvorba má silný filosofický a psychologický základ. Představuje v ní své svědectví světa, v němž žijeme, jakýsi portrét lidské rasy, který je projevem vnitřního boje za nalezení vyššího významu a řádu lidské povahy. Tvoří velkoformátové výrazně strukturální malby s prvky symbolismu a kaligrafie. Jeho proces malby je zároveň intuitivní, kdy on sám splývá s plátnem v přítomném okamžiku a stává se tak portálem svého podvědomí. Má za sebou již řadu samostatných i skupinových výstav po celých Spojených státech.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstava obrazů MAXIM / Alchymista