Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstava Leoš Suchan: Barokní kavárna

24. 10.-2. 12. / Kavárna co hledá jméno / Malba

Do 2.12.2018 bude v Kavárně co hledá jméno, Stroupežnického 493/10, Praha 5 (vstup přes parkoviště), přístupná zajímavá a krásná výstava obrazů Leoše Suchana: Barokní kavárna.

Leoš Suchan ve své nejnovější sérii pláten s názvem „Barokní kavárna“ (kterou vytvořil přímo pro naše prostory) vytváří abstraktní variace na díla starých mistrů z období baroka a doplňuje je o realistické malby portrétů nebo běžných předmětů, se kterými se dennodenně setkáváme.

Leoš má již za sebou řadu samostatných i skupinových výstav v Čechách i v zahraničí a jeden z jeho obrazů byl v roce 2018 prezentován v užším výběru prestižní mezinárodní ceny „Columbia Threadneedle Prize“ v londýnské “Mall Galleries“.

Akademický malíř Leoš Suchan (*1989) patří mezi viditelné současné realistické autory u nás. Malbě se vyučil pod vedením prof. Zdeňka Berana a prof. Michaela Rittsteina na pražské Akademii výtvarných umění (2011 – 2016) a výtvarné práce konzultoval také často s Pavlem Holasem nebo Martinem Velíškem.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstava Leoš Suchan: Barokní kavárna