Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstava Kouzelné světy Karla Zemana (Becherova vila, Karlovy Vary)

4. 7.-30. 8. / Becherova vila / Animace

Do 30.8.2015 bude v Interaktivní galerii Becherova vila, Krále Jiřího 9, Karlovy Vary, přístupná výstava Kouzelné světy Karla Zemana.

Výstava v Becherově vile, která potrvá od 4. 7. do 30. 8. 2015, přibližuje kouzelný svět režiséra-vizionáře Karla Zemana. Filmy jako Vynález zkázy, Ukradená vzducholoď nebo Na kometě patří svou nezaměnitelnou poetikou, kterou často inspirovalo dílo Julese Verna, ke zlatému fondu české kinematografie.
Návštěvníci se mohou těšit na kostýmní originály z filmů Cesta do pravěku, Baron Prášil či Vynález zkázy. Některé z těchto unikátních kostýmů budou veřejnosti představeny vůbec poprvé. Vystavena bude i paneláž se zajímavostmi z oblasti historie filmových triků a fotografie. Výstava ale nabídne i interaktivní prvky – například trikové focení s rybou, focení s kostýmními doplňky či skládání origami.
Pro malé i velké návštěvníky je připravena také výtvarná soutěž, kde se mohou nechat inspirovat vystavenými originály kostýmů a ztvárnit svůj výtvarný návrh, jak by si oni sami představovali kostýmy pro své oblíbené postavy z filmů Karla Zemana. Vybrané návrhy pak budou zveřejněny na Facebooku a první tři vylosovaní obdrží zajímavé ceny.
V rámci expozice budou mít návštěvníci v době konání MFF Karlovy Vary také možnost navštívit kavárnu v secesním stylu. Zde se bude podávat káva Nespresso a stylové secesní noviny – Barrandovský věstník.
Výstavu připravilo Barrandov Studio ve spolupráci s Muzeem Karla Zemana.Fotografie z výstavy