Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstava Ivica a Andrej Augustínovci

9. 5.-27. 5. / Slovenský dům / Malba

Do 27.5.2018 bude ve Slovenském domě, Soukenická 3, Praha 1, v přízemí i v podzemí, přístupná zajímavá výstava Ivica a Andrej Augustínovci: 30plus.

Ivica Augustínová vyštudovala textil na Škole umeleckého priemyslu v Bratislave. Po štúdiu sa venovala animovanému filmu v Slovenskej filmovej tvorbe na Kolibe, neskôr aj na pražskom Barrandove. V Prahe viedla vlastnú galériu umenia Enyky-Benyky. Po návrate do Bratislavy sa venovala ilustrácii detských časopisov a kníh pre deti aj dospelých. Sama je autorkou viacerých detských knižiek. Vo svojej voľnej tvorbe sa venuje maľbe s tematikou sveta zvierat a bájnych bytostí. Najnovšie podľahla čaru maľovaného porcelánu.

Andrej Augustín
Narodil sa 16.4.1964 v Bratislave. v rokoch 1979 – 1983 študoval na Strednej škole umeleckého priemyslu v Bratislave. V roku 1989 absolvoval štúdium na Vysokej škole umeleckého priemyslu v Prahe (oddelenie propagačnej grafiky a plagátu). Vo svojej umeleckej tvorbe sa venuje prevážne tapisérii, maľbe, pastelom, grafike, ilustráciám, ako aj maľbe na keramiku a sklo. Za svoju tvorbu získal Cenu Ministerstva telekomunikácií a pôšt za návrh známky v Tokyu (Japonsko) v roku 1991 a cenu bienále na medzinárodnej výstave volnej grafiky v Havířove v roku 1992. V rokoch 1994 -2001 tvorivo pôsobil v Prahe, kde sa spolu s manželkou stal majiteľom Galérie Enyky-Benyky.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstava Ivica a Andrej Augustínovci