Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstava Ivica a Andrej Augustínovci

9. 5.-27. 5. / Slovenský dům / Malba

Do 27.5.2018 bude ve Slovenském domě, Soukenická 3, Praha 1, v přízemí i v podzemí, přístupná zajímavá výstava Ivica a Andrej Augustínovci: 30plus.

Ivica Augustínová vyštudovala textil na Škole umeleckého priemyslu v Bratislave. Po štúdiu sa venovala animovanému filmu v Slovenskej filmovej tvorbe na Kolibe, neskôr aj na pražskom Barrandove. V Prahe viedla vlastnú galériu umenia Enyky-Benyky. Po návrate do Bratislavy sa venovala ilustrácii detských časopisov a kníh pre deti aj dospelých. Sama je autorkou viacerých detských knižiek. Vo svojej voľnej tvorbe sa venuje maľbe s tematikou sveta zvierat a bájnych bytostí. Najnovšie podľahla čaru maľovaného porcelánu.

Andrej Augustín
Narodil sa 16.4.1964 v Bratislave. v rokoch 1979 – 1983 študoval na Strednej škole umeleckého priemyslu v Bratislave. V roku 1989 absolvoval štúdium na Vysokej škole umeleckého priemyslu v Prahe (oddelenie propagačnej grafiky a plagátu). Vo svojej umeleckej tvorbe sa venuje prevážne tapisérii, maľbe, pastelom, grafike, ilustráciám, ako aj maľbe na keramiku a sklo. Za svoju tvorbu získal Cenu Ministerstva telekomunikácií a pôšt za návrh známky v Tokyu (Japonsko) v roku 1991 a cenu bienále na medzinárodnej výstave volnej grafiky v Havířove v roku 1992. V rokoch 1994 -2001 tvorivo pôsobil v Prahe, kde sa spolu s manželkou stal majiteľom Galérie Enyky-Benyky.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence.
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstava Ivica a Andrej Augustínovci