Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstava FestMichael – práce studentů školy Michael (končí)

21. 6.-19. 7. / Náměstí Míru / Fotografie

Ve dnech 21.6. až 19.7.2016 proběhla na Náměstí Míru, Praha 2, volně přístupná výstava prací letošních studentů Fotografické tvorby a Grafického designu Střední školy a Vyšší odborné školy reklamní a umělecké tvorby MICHAEL.

Tato ojedinělá přehlídka vznikla na základě iniciativy samotných studentů a v předchozích letech se setkala s nadšeným přijetím široké veřejnosti.

Úvodní část akce moderované Václavem Žmolíkem proběhla v úterý 21. 6. 2016. Plně obsazené kino Lucerna nejprve přivítalo projekci krátkometrážních snímků studentů oboru Filmová tvorba, poté následovala vernisáž na náměstí Míru. Slavnostní zahájení bylo spojeno s předáváním cen a sponzorských darů studentům vybraným na základě hodnocení pedagogů i hlasování návštěvníků.

Přehlídku FestMichael po organizační i koncepčně-tvůrčí stránce připravují především sami studenti. Vytvářejí rovněž vizuální styl projektu, včetně loga či znělky. Akci finančně podporují sponzoři a škola Michael, která rovněž zajišťuje účast známých osobností – uměleckých garantů projektu a členů odborné poroty. V letošním roce se v této roli představili kupříkladu scenáristka a spisovatelka Halina Pawlowská, fotograf Antonín Kratochvíl, herecká dvojice Richard Genzer – Michal Suchánek či grafický designér Pavel Šťastný.

Záštitu nad projektem FestMichael 2016 převzal Magistrát hl. m. Prahy, Eliška Kaplický Fuchsová, předsedkyně Výboru pro kulturu, památkovou péči, výstavnictví, cestovní ruch a zahraniční vztahy. Podporou přispěli také radní pro kulturu MČ Praha 2 Jaroslav Šolc a radní pro kulturu MČ Praha 1 Jan Krejčí.

Celá akce se každoročně setkává s nadšenou odezvou diváků, kteří bývají překvapeni uměleckou úrovní a názorovou originalitou představených děl. Týká se to všech prezentovaných oborů – Grafického designu, Fotografické tvorby i Filmové tvorby.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstava FestMichael – práce studentů školy Michael (končí)