Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Výstava Adolf Lachman: Mechoboti

Do 19.9.2016 bude v Oblastní galerii Liberec, Masarykova 14, Liberec 1, přístupná výstava Adolfa Lachmana: Mechoboti.

Fantastický svět plný motorů a mechanických součástek, obrazy dokonalých strojů s neurčitou funkcí, zdánlivý chaos a punk. Takový je svět Adolfa Lachmana, ilustrátora jedné z nejslavnějších českých počítačových her Machinarium. Digitální ilustrace Adolfa Lachmana, které vynikají precizním až hyperrealistickým pojetím, bývají nejčastěji řazeny k tzv. diesel punku. Všechny stroje odkazující často k industriálu 40. let mají ale společný základ a inspiraci – svět přírody.

Adolf Lachman o sobě píše:

Absolvoval jsem Výtvarnou školu Václava Hollara v Praze a Akademii výtvarných umění(ateliér klasických malířských technik). Už během studií jsem se vedle malby začal věnovat plastikám a taktéž intenzivně počítačové grafice. Po ukončení vysoké školy jsem odešel na volnou nohu a souběžně se svou volnou tvorbou jsem spolupracoval jako grafik se softwarovými firmami. V současné době se výtvarně realizuji prostřednictvím kreslených ilustrací upravených v počítači, trojrozměrných objektů, a jako grafik počítačových her. V roce 2008 jsem se stal členem herního nezávislého vývojového týmu Amanita Design a podílel jsem se na vývoji hry Machinarium.

Nepravidelně vystavuji na skupinových i samostatných výstavách. Fascinují mě roboti, staré mechanismy, a vize bizarního biomechanického světa, kde se prolínají dieselpunkové a steampunkové technologie společně s tajuplnými přírodními fragmenty.

Od roku 2005 žiji střídavě v Pardubicích a v Praze.

Naleznete mne i na facebooku.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Výstava Adolf Lachman: Mechoboti