Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Zoltán Nagy Enzoe – Keď som bol mladý

Do 21.8.2017 bude v galerii Domu národnostních menšin, Vocelova 3, Praha 2 (u I.P.Pavlova), přístupná velmi zajímavá výstava obrazů a fotografií Zoltána Nagy Enzoe – Keď som bol mladý.

To najnovšie z tvorby umelca strednej generácie predstavuje dva autorove neopakovateľné záujmové okruhy. Maľbu a fotografiu. Ženské telo a človek v zajatí sveta. Až expresívna dynamická maľba a pokoj fotografií harmonizujú výstavnú kolekciu do vnímavého pocitu šťastia.

Výstavu pořádá legendární slovenská galerie Artem:  www.artem.sk

Zoltán Nagy Enzoe

Narodil sa v júli roku 1970 v Komárne. Stredoškolské štúdium zahájil na Strednej umeleckopriemyslovej škole v Košiciach, ale zmaturoval na Gymnáziu s vyučovacím jazykom maďarským v Košiciach. V štúdiu pokračoval na teologickej fakulte Univerzity Karlovej v Prahe, popritom na Akadémii Muzických umení navštevoval kurzy umeleckej fotografie.
Umeleckú dráhu začínal fotografovaním – jeho majstrom bol fotograf Tibor Huszár. Neskôr sa pod vplyvom otca Menyhérta Tiszaiho Nagya začal zaoberať maľbou. Popri otcovi ho učili aj košickí maliari Štefan Filep a Dušan Baláž.
Zúčastnil sa mnohých kolektívnych výstav TICCE – v Budapešti, Kisvárde v Maďarsku, ďalej pravidelne v Košiciach, Trebišove, Kráľovskom Chlmci a Veľkých Kapušanoch ako aj v mnohých obciach Medzibodrožia. Samostatne vystavoval vo Vaji v Maďarsku a v Kráľovskom Chlmci. Fotografické výstavy mal v Prahe a vo Vaji v Maďarsku a v Košiciach.
Je členom TICCE – združenia tvorivých umelcov Medzibodrožia a Použia v Královskom Chlmci,  zakladajúcim členom Domu tvorby v Aranyosapáti a Tvorivej dielne v Csarode (Maďarsko).Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Zoltán Nagy Enzoe – Keď som bol mladý