Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Žižkov – pražský Montmartre

Do 29.7.2015 bude ve Výstavní síni Antonína Navrátila, Nové sdružení, Husinecká 8, Praha 3, přístupná skupinová výstava Žižkov – pražský Montmartre. Otevřeno Po – Pá 15 – 18.

„Již tři roky probíhají, v našem ateliéru v Husinecké 8, úspěšné výstavy, v rámci projektu „Žižkov – pražský Montmartre“, kde se prezentují jednotliví členové NSPU a pozvaní sympatizanti projektu – umělecký dialog příslušníků sdružení sídlícího v této jedinečné, fenomenální části Prahy, kde mnozí i žijí a tvoří. Poprvé proběhla výstava „Žižkov – pražský Montmartre I.“ v roce 2013. U příležitosti výstavy vznikl i kalendář sdružení, který spojoval tvorbu členů sdružení s geniem loci této pražské čtvrti. Od této pilotní akce, obohacují pravidelně opakované výstavy s různorodým malířským, sochařským i fotografickým zpracováním námětů z historie či současnosti Žižkova, kulturní život jak členů sdružení tak milovníků kultury z celé Prahy. Na autorských i společných výstavách je možno vidět zastoupení většiny stylů moderního i klasického umění posledních několika desetiletí.

V duchu projektu, za přispění některých členů sdružení s dlouhodobými vazbami na francouzské prostředí, se podařilo v květnu roku 2015 uspořádat stejnojmennou výstavu členů sdružení ve Francii, na zámku v městečku Pont du Chateau u Clermont Ferrand. K této příležitosti byl sdružením vydán reprezentační katalog, kde jsou představeni jednotliví umělci a jejich díla.“

www.nspu.czFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Žižkov – pražský Montmartre