Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Zdeňka Rambousková + Věra Kubík Kdolská – obrazy, kresby

20. 7.-1. 8. / Písecká brána / Kresba

Do 1.8.2017 (s možným prodloužením) bude v Písecké bráně, K Brusce 5, Praha 6, přístupná výstava obrazů a kreseb Zdeňky Rambouskové + Věry Kubík Kdolské.

Zdeňka Rambousková po studiích na UMPRUM hledá vlastní seberealizaci v krajinomalbě. Krajina ji fascinuje, má k ní hluboký vztah, který přenáší do svých obrazů.
V roce 1993 se účastnila se skupinou G – 90 studijního pobytu v Paříži. Po příkladu impresionismu a moderního krajinářství tvoří přímo v plenéru. Zde vznikají skizzy, které posléze zpracovává v domácím ateliéru. Vedle krajinářství se zabývá i tvorbou figurální a portrétní technikou olejomalby, pastelu i jinými grafickými technikami.
Od roku 2008 je členkou Unie výtvarných umělců Olomoucka.

Malířka Věra Kubík-Kdolská /nar. 1946 Olomouc/

Studovala výtvarné školy v Bruntále a v Olomouci. Pracovala ve známém pražském podniku Umělecká řemesla ve sklárně , kde se věnovala sklomalbě a mozaice. Realizovala návrhy známých umělců , jako byli prof. Karel Svolinský, prof. Cyril Bouda. Podílela se na rekonstrukci uměleckých děl a památkových objektů. Ve své tvorbě malířka zobrazuje českou krajinu , zejména Šumavu , okolí Strakonic, řeku Vydru.

Věra Kubík – Kdolská patří k autorům s častými výstavními aktivitami. Zúčastnila se mnoha výstav v České republice i v zahraničí např. Německo – Norimberk a jiná města, Rakousko, Švýcarsko, Japonsko, USA.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Zdeňka Rambousková + Věra Kubík Kdolská – obrazy, kresby