Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Žijeme a tvoříme mezi ploty

20. 11.-12. 1. / Úřad MČ Praha 8 /

Do 12.1.2018 bude ve foyer Úřadu MČ Praha 8, tzv. „Bílém domě“, U meteoru 6, Praha 6, zdarma přístupná výstava Žijeme a tvoříme mezi ploty.

Výstava představuje výtvarné práce, které vznikají v arteterapeutickém ateliéru Psychiatrické nemocnice Bohnice. Tematicky zaměřená díla střídá malování bez námětu zaměřené na vyjádření pocitů, nálady či momentálního rozpoložení. Tvůrčí prostředí ateliéru nabízí vedle možnosti volné tvorby podle vlastních představ také zdokonalování v malbě, kresbě či grafických technikách pod vedením zkušených arteterapeutů.

Vedle výtvarné tvorby jsou na výstavě zastoupeny fotografie Roberta Žákoviče, který v roce 1999 vytvořil dokumentární cyklus z pražské psychiatrické léčebny v Bohnicích „Nastal čas“. Tento cyklus byl oceněn 2. místem na prestižní fotografické soutěži „Czech Press Foto“ v kategorii reportáž. Robert Žákovič, který vystudoval fotografii na Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě, se vedle dokumentární fotografie věnuje fotografii architektury. Žije a pracuje na Praze 8.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Žijeme a tvoříme mezi ploty