Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Ženy ve slovenské architektuře

Do 9.11.2015 bude ve foyer a na vstupním nádvoří Fakulty Architektury ČVUT, Thákurova 9, Praha 6, přístupná zajímavá výstava Ženy ve slovenské architektuře.

Expozícia prezentuje tvorbu vybraných reprezentantiek prvej generácie slovenských architektiek, ako aj diela architektiek, ktoré nasledujú odkaz prvej generácie architektiek a významne prispievajú do súčasného diania v architektúre nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Súčasťou expozície sú štatistické informácie o zastúpení žien na architektonických školách a v praxi.

Výstava Ženy v slovenskej architektúre v Prahe nadväzuje na výstavu, ktorá sa uskutočnila na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave v máji v rámci festivalu Dni architektúry a dizajnu 2015.

Výstavy iniciuje občianske združenie Women Architects, ktoré sa už dlhšie venuje reflexii tejto témy v spoločnosti, v spolupráci s Fakultou architektúry ČVUT.

WOMEN ARCHITECTS je profesijné občianske združenie, ktoré má ambíciu stať sa stredoeurópskou platformou na podporou a prezentáciu architektiek. Cieľom združenia je prezentácia a podpora žien v architektonickej profesii, výmena skúseností medzi slovenskými a zahraničnými architektkami, či mapovanie pomeru žien a mužov pri vzdelávaní a výkone architektonickej profesie. Združenie založili Andrea Klimko, Dana Blaškovičová, Dana Moderdovská v roku 2013 na Slovensku na príklade podobných organizácií v zahraničí a cieľom dlhodobo pôsobiť na domácej i medzinárodnej
scéne.

Aktuálne informácie o aktivitách WOMEN ARCHITECTS nájdete na: www.women-architects.com alebo www.facebook/womenarchitects.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Ženy ve slovenské architektuře