Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Zaniklý svět – Lety u Písku

26. 5.-13. 6. / České centrum / Fotografie

Do 13.6.2015 bude v podzemní galerii Českého centra, Rytířská 31, Praha 1, přístupná výstava Zaniklý svět – Lety u Písku. Všechny fotky z výstavy: Petr.

Výstava je příběhem českých Romů a Sintů vězněných v internačním táboře Lety u Písku dalších koncentračních táborech.

Výstava je historicky prvním pokusem veřejnosti představit skutečný život původních českých Romů a Sintů a jejich věznění v nacistických koncentračních táborech. První prezentaci výstavy zahájil dne 5. září 2007 ve Veletržním paláci v Praze prezident republiky Václav Klaus. Pro překvapivě velký zájem Výbor pro odškodnění romského holocaustu prezentaci výstavy opakoval ještě jednou v Praze a poté veřejnosti prezentovali po dobu dvou let v městech Ostrava, Karlovy Vary, Ústí nad Labem, Opava, Mladá Boleslav, Plzeň, Brno, Chomutov. Výstava na požádání Výboru pro odškodnění romského holocaustu zároveň slouží k poskytování informací o tom, co se Romům za nacismu stalo.

Výstava je součástí programu festivalu KHAMORO – největším a nejznámějším profesionálním romským festivalem na celém světě, který v Praze pořádá organizace Slovo již od roku 1999. Festival pravidelně nabízí jedinečné koncerty romských kapel z celého světa, výstavy, filmové projekce, taneční workshopy i odborné semináře a konference. V posledních letech Khamoro navštěvuje ročně přibližně 8500 lidí z České republiky i zahraničí. Jádrem celého festivalu je bezpochyby romská hudba, která představuje významnou součást celosvětového kulturního dědictví.  Více informací: www.khamoro.czFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Zaniklý svět – Lety u Písku