Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Vznik Zlomvazu

Jenom do 5.5.2018 bude v chodbě v 1.patře Klementina, Klementinum 190, Praha 1 (vstup přes vrátnici), přístupná výstava právě probíhajícího studentského divadelního festivalu Zlomvaz: Vznik Zlomvazu.

Oslavte s námi jubilejní ročník festivalu Zlomvaz, který již 25. rokem organizují studenti DAMU. Výstava zavzpomíná na všechny předešlé ročníky a to především pomocí vizuálů, plakátů, merche a fotografií.

…………

Zlomvaz je mezinárodní studentský divadelní festival.

Jako mnoho významných událostí se i Zlomvaz v letošním roce dočká jubilea, spolu s Českou republikou oslaví 25. výročí od svého vzniku. A vznik bude společným jmenovatelem všech programových sekcí festivalu. Od významných událostí posledních sta let se částečně bude odvíjet i letošní program festivalu, který již tradičně připravili studenti druhého ročníku produkce DAMU.

Hlavní program festivalu se bude konat na pořádající DAMU. Návštěvníky tak čekají dvě velká představení odehraná v Divadle DISK každý den, spoustu dalších se jich uskuteční v Řetízku a učebnách školy, pro rozsáhlý program bude přichystána i druhá divadelní scéna v Divadle Na Rejdišti. Na výběr bude, jako již tradičně, z představení českých, slovenských a dalších zemí. Vzdělat se návštěvníci budou moci na chystaných přednáškách, novinkou letošního ročníku budou akustické koncerty v kavárně na střeše Divadla DISK, které budou na programu vždy po konci večerního představení. Na festival dorazí již trdičně JAMU a VŠMU, objeví se však soubory z mnohých dalších nejen sousedních zemí (Holandsko, Teherán a další).

Další část, vzdělávání, se budou konat rovněž na DAMU, a to formou workshopů. Nebude chybět ani program od dalších dvou fakult školy – HAMU představí práci svých studentů odpoledními koncerty v Zrcadlové kapli, FAMU uvede své krátké filmy, na které bude navazovat diskuse s tvůrci. Pro návštěvníky bude také připravena tématická výstava z dílny studentů scénografie DAMU, která bude instalována v nedalekém Klementinu a bude mapovat zlomové události, které ovlivnily vývoj společnosti od vzniku Československé republiky. Na témže místě uvidíte i panelovou diskusi.

Závěrem každého dne je nejen pro účastníky festivalu přichystaný večerní/noční program s hudební produkcí. Zahajovací večer festivalu se tak například uskuteční na Lodi Tajemství bratří Formanů, kdy loď ve 22:00 vypluje a návštěvníky bude unášet na vlnách Vltavy a hudby až do časných ranních hodin.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Vznik Zlomvazu