Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Volání Divočiny (Lipi, Augustin, Brunton)

11. 5.-31. 5. / Galerie La Femme / Malba

Do 31.5.2015 bude v Galerii La Femme, Bílkova 2, Praha 1, přístupná skupinová výstava Volání Divočiny (Lipi, Augustin, Brunton).

Podnět k této „zvířecí“ výstavě dala Mona Lipi, jejímž věčným tématem a inspirací v tvorbě jsou exotická zvířata, hlavně ta méně známá, například outloňové váhaví, kahauové nosatí, chvostanové bělolící, hrabáči kapští, tapíři, luskouni, pásovci, surikaty a podobné typy. Ve své tvorbě chce zachytit podobnost lidských a zvířecích grimas, vycházejících z emocí, o jejichž existenci u zvířat autorka nepochybuje.

Přizvala si k sobě tentokrát dva hosty, kteří speciálně pro tuto výstavu vytvořili „zvířecí“ kolekci, ačkoli se sami zvířaty ve své tvorbě zabývají spíš okrajově. Je jimi malíř Richard Augustin a fotograf Vladimír Brunton.

Mona Lipi
Studia: Pedagogická Fakulta UK, FJ-ZSV
umělecké vzdělání: Ateliér J. Pošvy, autodidakt
Keramice se intenzivně věnuje od konce 90. let. Inspiraci pro svou tvorbu hledá v přírodě. Fascinuje ji především podobnost lidské a zvířecí říše, zejména pak podobné grimasy člověka a zvířete. Tato parabola zvíře – člověk provází celou její dosavadní tvorbu.
Její díla jsou zastoupena vedle Galerie La Femme například v Galerii české plastiky v Praze, v galerii Crears, galerii Vera Lindbeck v Německu, v galerii Casa San Marcos v Ekvádoru a v soukromých sbírkách v Čechách, ve Francii, Německu, Rakousku, USA atd. Pravidelně spolupracuje s nadací Archa Chantal a Kontem Bariéry Nadace Charty 77.

www.glf.cz/cz/galerie-umelcu/lipi-mona/

Richard Augustin
*1975
Umělec původem z jižních Čech, jehož tvorba překračuje kategorie stylů i kontinenty. Milovník slunce a moře se čas od času přesouvá za věčným létem a Studio Augustin tak otevírá střídavě v Praze, indické Goe a španělské Andalusii. S Galerií La Femme spolupracuje od roku 2005 a pod jejími křídly tvoří a vystavuje v Praze a ve Francii.
Augustin nestudoval žádnou uměleckou školu, stylově je nevyzpytatelný, také nenapodobitelný. Po fotografických začátcích vytvořil rozsáhlou obrazovou kolekci s odkazem k českému kubismu, aby posléze překročil jeho hranice výstavami pop artu. Pracuje na nových uměleckých konceptech, aktuálně připravuje obrazovou výstavu otisků květin a těl.

http://www.glf.cz/cz/galerie-umelcu/augustin-richard/

Vladimír Brunton
* 1961
Český fotograf narozený v Rakovníku. Svým ojedinělým přístupem k fotografování po právu patří mezi tuzemskou elitu. Fotografie vyvolává na plátna, v poslední době čím dál častěji na ruční japonský papír.

Stříbrná želatina
Témata obrazů jsou foceny výhradně postaru na velkoformátový fotoaparát s deskovým černo-bílým filmem. Nafocený materiál Brutnon „podrobuje“ chemickému procesu standardně používanému v klasické černobílé fotografii. Světlocitlivá fotoemulze (stříbrná želatina) a 6 až 8 přípravných vrstev na plátně jsou autorovou vlastní technikou a výsledkem tříletého výzkumu a zdokonalování.
Každý obraz na plátně je na závěr prán 2 hodiny ve vodě, bělen, tónován sulfidickým tónovačem pro archivní stálost a opět vyprán. Proti mechanickému poškození a vodě je obraz ošetřen přírodním lakem-šelakem.

http://www.glf.cz/cz/galerie-umelcu/brunton-vladimir/Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Volání Divočiny (Lipi, Augustin, Brunton)