Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy UPFRONT: Váleční fotoreportéři

1. 4.-23. 5. / DOX / Fotografie

Do 23.5.2016 bude v centru současného umění DOX, Poupětova 1, Praha 7, přístupná rozsáhlá a působivá výstava UPFRONT: Váleční fotoreportéři.

UPFRONT je výstavní projekt představující práci 23 předních současných válečných fotoreportérů, kteří pocházejí ze španělsky mluvících zemí a působí v místech konfliktů po celém světě. Název projektu odkazuje k nebezpečným předním liniím, ve kterých se tito fotoreportéři pohybují ve snaze uhasit žízeň světa po nepřetržitém zpravodajství.

Možnost sledovat zprávy z bojišť „z první řady“ máme právě díky těmto statečným mužům a ženám, často nezávislým fotografům bez jakéhokoli institucionalniho zázemí, kteří se vydávají do těch nejvzdálenějších a nejnebezpečnějších míst, aby o nich mohli podat svědectví.

Výběr fotografií představuje vzorek vizuálního obsahu, který nás obklopuje 24 hodin denně a který spoluutváří naše vnímání světa. Netradiční způsob instalace snímků je zároveň reflexí dnešního způsobu „konzumace“ obsahů, které žurnalistická fotografie zachycuje a zprostředkovává. Výstavu UPFRONT doplňují videa, zvuková stopa a představena je i základní fotoreportérská výbava a sada pro přežití.

Kurátor: Ramiro Villapadierna

Koncept: Institut Cervantes v Praze
DOPROVODNÉ PROGRAMY :

7. 4. | 19h
Zmateni obrazem: Obrazové zpravodajství v globálním kontextu – panelová diskuze s předními fotoreportéry z České republiky a Španělska, zástupci médií a neziskových organizací, které působí v zemích zasažených válečným konfliktem.

24. 4. | 16h
Komentovaná prohlídka výstavy s lektorem centra DOX v českém jazyce.

12. 5. | 17h
Komentovaná prohlídka výstavy s kurátorem ve španělském jazyce zdarma k platné vstupence.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy UPFRONT: Váleční fotoreportéři