Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Umělecká cena deníku Nürnberger Nachrichten

18. 11.-13. 12. / Staroměstská radnice / Malba

Do 13.12.2015 bude v křížové chodbě a rytířském sále Staroměstské radnice, Praha 1, přístupná výstava vítězných děl souteže „Umělecká cena deníku Nürnberger Nachrichten“. Tato umělecká cena, která má mezi umělci v severobavorské oblasti skvělé jméno. Dlouholetá tradice, vysoké finanční ocenění a kriticko-umělecké nároky činí z této umělecké soutěže suverénně nejdůležitější výstavní událost nejen v regionu, ale i daleko za jeho hranicemi. Výstava je součástí akce Dny Norimberku v Praze.

Na zvláštní výstavě bude prezentováno 103 děl od 77 umělců a umělkyň, často se svým prvním uměleckým dílem v kategoriích malba, socha, šperk a originální obraz/kresba. Většina z nich pochází z oblasti Frank (a sousedících oblastí Horního Falcka) resp. zde žijí a pracují.
Umělecká cena deníku Nürnberger Nachrichten nabízí napínavé a pestré panorama plné kontrastů a odráží neustále se rozvíjející rozmanitost současné umělecké tvorby jednoho rozsáhlého regionu.

Tato vysoce dotovaná cena je udělována každoročně od roku 1993. Je vypsána pro současné malířství, sochařství, dekoraci a originální grafiku / kresbu. Soutěž záměrně klade důraz na oblast realisticky orientovaného umění, které posouvá obraz člověka a přírody do centra esteticko-uměleckého ztvárnění.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Umělecká cena deníku Nürnberger Nachrichten