Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Transformace papíru

Do 30.6.2016 bude v Bulharském kulturním institutu, Klimentská 6, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Transformace papíru.

Transformace papíru je inovativní projekt Sofijského Papírového Art Festu, který představuje současné tendence v papírovém umění. Výběr zejména černo-bílých prací byl připraven speciálně pro expozici v Praze. Díla zachycují kontrast mezi statickým a dynamickým, éterickým a monumentálním, dvojrozměrným a trojrozměrným.

Základní pojící myšlenka výstavy je představit umělecká díla z papíru jako jedno dílo – mozaiku, ve které každý může nalézt snadno odhalitelná i skrytá lidská poslání.

Díla jsou především svou formou sochy nebo prostorové instalace a působí svou lakoničností, především abstraktní vizí, která doplňuje pocit z kontrastu a ticha. Tyto pojmy jsou základem Zen budhismu a můžeme je nalézt i v minimalistickém umění, které je zde představeno uměním z papíru. Byly použity různé techniky a použity odstíny bílé a jiných přírodních barev.

Téma světa a mizející přírody se skrývá v mnoha z vystavených prací, zatímco minimalistické a „promlouvající“ vizuální ticho je skryto ve výběru prací.

Výstava s doprovodným programem pod názvem Transformace papíru odhalí současné tendence papírového umění.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Transformace papíru