Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Tereza z Davle v Kamzíku po 20 letech: Gluteus Maximus

29. 11.-28. 2. / Cafe Kamzík / Fotografie

Do 28.2.2019 bude v Café Kamzík, Hrzánská pasáž, Kamzíkova 8 (vstup též z Celetné), přístupná zajímavá výstava Terezy z Davle: Gluteus Maximus.

Tereza z Davle se vrátila do Kamzíku po více než dvaceti letech od své první výstavy a my budeme mít možnost obdivovat její krásné fotografie.

Tereza z Davle (* 26. července 1975, Hořice) je současná česká fotografka, která se zaměřuje na akt a portrét. Dětství prožila v Davli. Vystudovala střední ekonomickou školu, pracovala jako recepční nebo jako asistentka v reklamní agentuře. Většinu volného času trávila ve skupině umělců a bohémů okolo baru Kamzík v Kamzíkově ulici v Praze, kde měla své první výstavy. Začala fotografovat v roce 1993, poprvé vystavovala v roce 1996. Je samoukem, fotografuje profesionálně portréty a akty, zpravidla černobíle, na klasický film. V současnosti se živí jako fotografka aktů, které vytváří pro soukromé účely zákaznic. Nadále pokračuje i ve volné tvorbě, kde se vedle aktů a portrétů začínají objevovat také nalezená zátiší. V roce 2009 vydala obsáhlou monografii Feminissimo. Tereza z Davle žije v Kounicích u Českého Brodu. Má dvě děti – syny Olivera a Alexandra. Fotografie pořizuje klasickou cestou. K focení používá Aparáty Pentax a Canon. Veškeré fotografie si zvětšuje sama. Specialitou je fotografování při daném osvětlení. Věnuje se převážně volné tvorbě. Je dlouhodobě zastoupena v Leica Gallery Prague. Publikace AKT – naučte se fotografovat kreativně. Brno : Zoner Press, 2007. ISBN 978-80-86815-68-8. S. 190–197. TEREZA Z DAVLE. Feminissimo. [Praha] : Slovart, 2009. ISBN 978-80-903133-2-3. CV: © Wikipedia

https://www.terezazdavle.net/Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Tereza z Davle v Kamzíku po 20 letech: Gluteus Maximus