Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Strach z neznámého

Do 31.3.2017 bude v Galerii NTK, Technická 6, Praha 6, přístupná rozsáhlá výstava Strach z neznámého.

V nedávné době byly milióny lidí nuceny opustit svoje domovy v důsledku válečných konfliktů nebo extrémní chudoby. Tato situace přinesla do naší společnosti hodně nejistoty a stále vyvolává mnoho otázek. Výstava Strach z neznámého se pokouší překonat bariéru nekomunikace. Vystavená díla domácích i zahraničních umělců a umělkyň se zabývají utečenci, ale i naším vztahem k nim.

Vystavující autoři a autorky / Exhibiting artists:
Radovan Čerevka (SK), Pavlína Fichta Čierna (SK), Janka Duchoňová (SK), Alena Foustková (CZ), Mandy Gehrt (DE), Grandhotel Cosmopolis (Svět/World), Zahra Hassanabadi (IRN/DE), Oto Hudec (SK), Lukáš Houdek (CZ), Mario Chromý (SK/CZ), Daniela Krajčová (SK), Ilona Németh (SK), Kristián Németh (SK), Nová věčnost (CZ), Martin Piaček (SK), Dan Perjovschi (RO), Tomáš Rafa (SK), Oliver Ressler (AT), Birgit Rüberg (DE),Kateřina Šedá (CZ), TOY_BOX (CZ), Ján a Olja Triaška (SK), Eliška Vrbová (CZ), Anna Witt (DE/AT), Tobias Zielony (DE), Artur Żmijewski (PL)
Kurátorka / Curator: Lenka Kukurová
Architekt výstavy / Exhibition architect: Milan Mikuláštík
Produkce / Production : Eva Čech ValentováVe spolupráci s neziskovými organizacemi a zahraničními partnery proběhne k výstavě bohatý doprovodný program. / A variety of side events will be prepared in cooperation with NGOs and international partners.
Sledujte / Follow: Strach z neznámého / Fear of the unknown nebo / orhttps://www.goethe.de/fearoftheunknown.

Patrneři/ Partners:
NTK – Národní technická knihovna, Goethe-Institut Prag, Heinrich Böll Stiftung Prague, SIMI (Sdružení pro integraci a migraci), Organizace pro pomoc uprchlíkům, z.s., InBáze, z. s., Amnesty International ČR, Nadace OSF Praha, HateFree Culture, Centrum pro integraci cizinců/Centre for integration of foreigners, c2c – kruh kurátorů a kritikůFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Strach z neznámého