Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy sportovních fotografií Jana Kasla: Decade

Do 30.9.2018 bude v Nikon photo gallery, Újezd 19, Praha 1, přístupná zajímavá výstava sportovních fotografií Jana Kasla: Decade.  Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.

Výstava Decade je ohlédnutím za desetiletou prací Jana Kasla, jehož největší vášní je sportovní fotografie.

Honza se už jako velice mladý dostal mezi světovou špičku sportovních fotografů do portfolia společnosti Red Bull. Díky tomu mohl procestovat svět a fotit elitní sportovce na mnoha místech planety. Na jeho tvorbě je znatelný smysl pro přesnost a nadšení pro pohyb. Je pravdou, že při focení extrémních sportů se sami atleti a fotografové dostávají mnohdy za hranice komfortní zóny. Za dobře zachyceným sportovním výkonem komponovaným v nádherné přírodní scenerií pak mnohdy stojí víc než jen ‘‘být ve správný čas na správném místě’’. Fascinují ho přírodní živly a tak není žádným překvapením, že se v jeho portfoliu setkáte s obdivuhodnou diversitou snímků od surfingu za polárním kruhem zachyceným přímo z vody s využitím speciálního pouzdra až po focení paraglidingu z ptačí perspektivy. Nezůstává ovšem jen u fotografie jako takové, ale rád využívá nové či již opomenuté formáty vizuální prezentace jako cinemagraph, plotagraph nebo například spin technologie. Nevšední analogové zpracování těchto formátů je k vidění i na této výstavě.

„Spojení mé vášně pro akční sporty a fotografii mě zavedlo do prostředí profesionálních sportovců, dech beroucích výkonů a umožnilo mi setkání s inspirativními lidmi na úžasných místech po celém světě.

Ve své práci se snažím trochu vymezit vůči dnešní rychlé době, kdy životnost fotografie se počítá na minuty a kalkuluje se, kdy jí pustit do světa tak, aby měla co největší dosah, než se ztratí v záplavě dalších příspěvků. Bylo by skvělé vytvářet obsah, ke kterému by se lidé vraceli, inspiroval by je, tajil jim dech a lákal je vyrazit ven.

Jsem rád, že mohu svou desetiletou cestu ukázat i ostatním skrze tuto výstavu.“
Jan Kasl

 Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy sportovních fotografií Jana Kasla: Decade