Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Sport za Velké války

Do 28.2.2018 bude v Národním památníku na Vítkově, U Památníku 1900, Praha 3, přístupná zajímavá výstava Sport za Velké války.

Výstava Sport za Velké války se věnuje období, které bylo pro český sport a tělesnou výchovu v mnoha směrech přelomové. Řada z našich předních sportovců okusila hrůzy bojišť na vlastní kůži, část z nich se již na sportovní kolbiště nikdy nevrátila. Mnoho sportovců i členů Sokola bylo aktivních i v prvním odboji. První světová válka však také znamenala nástup nové generace sportovců, stejně jako začátek postupné přeměny řady sportovních odvětví od amatérismu k profesionálnímu sportu.

Výstava nabízí pohled na dva rozdílné a zdánlivě nesouvisející fenomény, a to první světovou válku a český sport. Připomene osudy sportovních nadšenců, amatérů i začínajících profesionálů jak na poli válečném, tak sportovním. Návštěvníci se do těžkého období začátku 20. století přenesou především prostřednictvím širokého spektra předmětů v podobě medailí, vítězných pohárů, sportovního náčiní nebo ukázek textilií a oděvů.

Celou výstavu pak doplňuje množství fotografií, které mohou zájemci obdivovat v obsáhlých fotoalbech, nebo filmové záznamy ze sokolských cvičení v československých legiích.

Doprovodný program:

Noční přesun – běh v parku Vítkov
24. 5. 2017 / Poběžte s námi. Sportovní akce se zábavným programem.
Komentované prohlídky výstavy s jejími autory
proběhnou v rámci programu Pražské muzejní noci 10. 6. 2017 v 19.30 a v 21.30.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Sport za Velké války