Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy smaltovaných obrazů Emmy Černé (1937 – 2018) : „Neumím ani lvíče a troufnu si na lva“

27. 2.-12. 4. / Kuskovu / Kresba

Do 12.4.2019 bude v Galerii Kuskovu, Biskupský dvůr 6, Praha 1, přístupná zajímavá výstava smaltovaných obrazů Emmy Černé (1937 – 2018) : „Neumím ani lvíče a troufnu si na lva“.

Emma Černá (1937 – 2018) byla především herečka a pedagožka. Ke smaltu ji přivedla její přítelkyně, Radka Urbanová, která je také iniciátorkou a spoluautorkou výstavy v naší galerii.

Drobné smaltované obrázky Emmy Černé nejdříve sloužily jako „zlomvazky“ na premiéry pro kolegy z divadla. Postupem času se ale dostávala k větším formátům, mnohokrát se spolu s Radkou Urbanovou zúčastnila sympozia smaltu v maďarském Kecskemétu.

Výstava v KusKovu prezentuje větší i menší obrazy z posledních let tvorby Emmy Černé. Na větších zachytila především prostředí, které ji inspirovalo – cirkusy se svými veselými i smutnými klauny, maringotkami a exotickými zvířaty. Na menších najdeme různé postavičky, krajiny nebo osamělé květiny.

Název výstavy „Neumím ani lvíče a troufnu si na lva“ není jen titul jednoho z obrazů – vystihuje i svéhlavost a houževnatost jeho autorky.

….

Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy smaltovaných obrazů Emmy Černé (1937 – 2018) : „Neumím ani lvíče a troufnu si na lva“