Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy slovenských ilustrátorů Štyri oriešky pre Prahu

Pouze do 10.11.2017 bude v Galerii Slovenského Institutu, Náměstí Republiky 3, Praha 1, přístupná zajímavá výstava slovenských ilustrátorů Štyri oriešky pre Prahu .

Najdete zde práce M. Matlovičové, Ľ. Paľa, M. Koptáka a V. Krála .

Mestská knižnica mesta Piešťany, Krajská knižnica Ľ. Štúra a spolok   BONA FIDE z Prahy, připravil další ročník   Festivalu české a slovenské tvorby pro děti a jeho třetí ročník bude probíhat paralelně v Praze ve Zvolenu  a v Piešťanech ve dnech 11. 10. –  10. 11. 2017.  Festival představuje českou i slovenskou literaturu pro děti, přináší workshopy s výtvarníky, loutková divadla i výstavy ilustrací, poukazuje na příbuznost a vzájemnou propojenost Čechů a Slováků. Nejmladší generaci připomene blízkost obou jazyků i národů, které spojuje společná historie, kultura i tradice. Projekt představuje na Slovensku českou tvorbu pro děti a do České republiky přináší tvorbu autorů a ilustrátorů ze Slovenska.

V minulém roce festival podpořili významné osobnosti české a slovenské kultury: spisovatel Jiří Stránský, herečky Ivana Chýlková, Zuzana Kronerová a režisér Ján Sebechlebský.  Loňský ročník byl úspěšný a tak  pokračujeme i v tomto roku.

Festival se koná i v Piešťanech 11. – 13. 10. 2017 / SR/ a ve Zvolenu 16. – 20. 10. 2017 /SR/, kde se prezentuje převážně česká tvorba. Pro děti.

http://www.bonafideos.cz/Fotografie z výstavy