Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy skleněných objektů Rudolfa Burdy v Le Palais Art Hotelu

Do 1.6.2016 bude v Le Palais Art Hotelu Prague, U Zvonařky 1, Praha 2, pro vážné zájemce (a při zachování etikety luxusního hotelu) přístupná krásná a zajímavá výstava skleněných objektů Rudolfa Burdy.

Rudolf Burda, kovář a sklář z Mladé Boleslavi, miluje kombinaci kovu s litým a foukaným sklem. Specializuje se na umělecko-kovářské práce a volnou tvorbu, při níž využívá materiály jako je ocel, nerez, foukané a lité sklo a smalt. Jeho originální výrobky, které vynikají precizním zpracováním a nesou značku Studio Burda Art, si můžete koupit v pražských obchodech DOX shop, Modernista, Kubista, v art shopu GATEGalerie, v Museu Kampa a na dalších místech.

Autorské originály Rudolfa Burdy, zpracované za využití nejmodernějších a přitom tradičních technologií, vynikají čistými formami a minimalistickým designem. Odráží se v nich estetika kubismu, funkcionalismu a konstruktivismu, které Rudolfa Burdu inspirují. Nekonečným zdrojem inspirace je mu také příroda, která obklopuje jeho ateliér.
Vedle originálních děl vyrábí Rudolf Burda také historické kopie interiérových a exteriérových prací a zabývá se restaurováním. Podílel se například na repasování starých kubistických lustrů, kovových krytů na topení a oplocení kolem Bauerovy vily v Libodřících, která vznikla podle projektu českého architekta Josefa Gočára.

www.rudolfburda.comFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy skleněných objektů Rudolfa Burdy v Le Palais Art Hotelu