Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy She Spoke // Promluvila

25. 5.-28. 5. / Ex Post / Malba

Pouze o víkendu 27.5. a 28.5.2017 bude v galerii Ex post, Příčná 1, Praha 1, přístupná velmi zajímavá skupinová výstava She Spoke // Promluvila.

Promluvila je unikátní výstava nabízející intimní umělecký prožitek – veřejný rituální obřad, který má divákům otevřít prostor pro univerzální emoci, osobní zranitelnost a upřímný a nefalšovaný dialog.

V tomto jedinečném projektu vizuálního umění je oživena, vyzdvižena a uctěna síla ženského hlasu. Vystavující umělkyně jsou součástí hnutí The Becoming Artist Movement – jejichž společným cílem je ctít ženskost, ukazovat pravdu, probouzet sebe samou a naši společnou lidskost.

Událost je multimediální a multismyslová výstava, zobrazující rituální obřad navržený, tak aby účastníkovi otevřel prostor pro jeho emoce, osobní zranitelnost a upřímný a skutečný rozhovor.

SHEILA METCALF TOBIN (USA) svou múzu našla v pozorování střetu světů lidí,
zvířat a rostlin. Její kresby vyzdvihují intimitu, vzájemnou provázanost přírody a opomíjené osobnosti americké kultury. Získala titul magistra umění na chicagském institutu umění a bakaláře na institutu umění v Marylandu.

www.sheilametcalftobin.com

DEBORAH TAYLOR (AUS) je současná abstraktní umělkyně, která získala bakalářský titul jak ve výtvarném umění tak v pedagogice. Užívá potisk, koláže a malbu, aby přinesla povědomí o konzumních tendencích, udržitelnosti a přírodě kolem nás.
Pokud nepracuje ve svém studiu, učí další umělce, jak získat příležitosti a motivaci pro jejich práci.

ISABELLE RIZO (USA) svou cestu k umění si našla v kolážích a digitálním umění.
O sobě tvrdí, že je jedinečnou vypravěčkou a bývalým digitálním nomádem. Ve své práci klade důraz na propojení lásky k technologiím a uvědomělému žití.

www.isabellerizo.com

YASMIN LAMBIE-SIMPSON (USA) objevuje a představuje podstatu života skrz 2D a 3D media a přírodní předměty. Na universitě JFK v Berkeley získala magisterský titul Master of Art a na institutu umění v San Francisku se stala bakalářkou umění.
Svůj čas dělí mezi svou tvorbu, pedagogickou činnost a organizaci kulturních událostí.

www.ylscreations.com

MARYANNE HAWES (UK) vystudovala zahradní architekturu a portrétní fotografii. Sama se naučila, jak se bude na plátně vyjadřovat. Inspiruje se symboly krajiny, láskou k literatuře a podmínkami, ve kterých lidé žijí.

www.maryannehawes.com

CHANTELLE GOLDTHWAITE (USA) si pro svou tvůrčí činnost vybrala koláž.
Kombinuje v ní poznatky, formy a opakující se vzory přírody s archetypy ženskosti.
Její sochy, kresby a sbírky pojednávají o smyslových vzpomínkách vázaných na dobu a místo, a současně se zabývají vírou v ženskost, život v rodinném kruhu a mateřství.

Tvůrčí tým projektu:

Veronika Chvojková (CZ) je uměleckou manažerkou a asistující kurátorkou.
Byla organizátorkou mezinárodního festivalu International Shakuhachi Festival Prague věnovaného bambusové flétně šakuhači, řídila několik předních pražských galerií současného umění a nyní pracuje v Národní galerii v Praze. Má bakalářský titul v oboru obecná teorie a dějiny umění a kultury
na Univerzitě Karlově v Praze a magisterský titul v oboru umělecký, kulturní a mediální management na NEOMA Business School.

Lucie Gabrovská (CZ) je event koordinátorkou a PR specialistkou na české umělecké a kulturní scéně.
Získala magisterský titul v oboru Evropská diplomacie. Svou láskou k divadlu pomáhá zvýraznit nutnost kultury pro společnost a získat mediální a veřejnou pozornost pro umění.

Eyenie Schultz (USA) je alchymistka kariéry a stylu. S magisterským titulem Master of Art z mezinárodních studií university v Denveru, pomáhá karierně zaměřeným vizionářům a kreativním podnikatelům zvýšit dojem na jejich okolí skrz své oblečení a chování.

Jessica Serran (CAN) je vizuální umělkyně a zakladatelka hnutí Becoming Artist.  Získala magisterský titul v transformativním umění na JFK univerzitě a bakalářský titul v ilustraci na vysoké škole kreativních studií v Detroitu. Mimo svou výtvarnou činnost, pomáhá objevit vizuálním umělcům jejich kreativitu, inspiraci a stát se představitelem mezinárodního kreativního hnutí.Fotografie z výstavy