Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Serious Jokes – litevský šperk

Do 23. 12. 2015 můžete v Galerii Září, Heřmanova 33, Praha 7 (nad Veletržním palácem), navštívit zajímavou výstavu Serious Jokes – litevský šperk.

Výstava litevského Studia kovu a šperku z Akademie výtvarných umění ve Vilniusu uzavře v Galerii Září letošní rok. Vernisáž výstavy s názvem SERIOUS JOKES se uskutečnila v pondělí 23. listopadu za přítomnosti pedagogů a vedoucí studia docentky Beaty Zdramytė .

„Je to vůbec poprvé, co bude české veřejnosti představen jedinečný soubor prací studentů a pedagogů litevského autorského šperku a práce z kovu“, říká kurátorka výstavy a absolventka půlročního pobytu v Litvě, Šárka Lenertová.

Ateliéry Studia Kovu a šperku byly založeny roku 1998 v útulném litevském městě Telšiai u břehu jezera Mastis, v severozápadní části Litvy. Studium v Telšiai je otevřené novým výtvarným fenoménům a tendencím a stejně tak zahrnuje ve své tvorbě kulturu své země a její nové impulsy. Tvorba litevských studentů se pohybuje mezi užitým a volným uměním, jehož základem je koncepční a řemeslné myšlení. Během studií vznikají nejen kolekce šperků a malé plastiky, ale také konceptuální díla a objekty ve veřejném prostoru měst.

Název výstavy SERIUS JOKES reflektuje náladu reprezentativních šperků a objektů Studia kovu a šperku. Docentka Beata Zdramytė se vyjadřuje o průběhu studia jako o vážném procesu, jenž klade důraz na precizní technologické zpracování, duševní činnost a zároveň nepostrádající nadsázku a vtip. „Během žertování se učíme a zároveň vytváříme i vážné věci.“Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Serious Jokes – litevský šperk