Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Rusalka

Pouze do 17.4.2017 bude v Muzeu české hudby Národního Muzea, Karmelitská 2/4, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Rusalka.

Z výstavy v České národní budově v New Yorku se vrátil unikátní autograf partitury Rusalka! Originální rukopis slavné opery Antonína Dvořáka byl naposledy v České republice vystaven před více než 25 lety !

Výstava Rusalka ukazuje nejpopulárnější Dvořákovu operu a věnuje se její genezi, interpretům a různým zpracováním.

Kromě rukopisu se návštěvníci mohou těšit také na tzv. Dvořákův americký skicář č. 6, první vydání libreta opery, skladatelovy dopisy nebo první nahrávky árií z opery, které si budou moci poslechnout na tabletu. Představeny budou i různé kostýmní a scénické návrhy Rusalky vytvořené během 20. století významnými výtvarníky.

Rusalka v únoru poprvé v historii opustila hranice naší země. Výstava v České národní budově v New Yorku vznikla díky spolupráci Českého centra New York, Národního muzea, Metropolitní opery, Generálního konzulátu ČR v New Yorku a Americké společnosti Antonína Dvořáka (DAHA).

V Metropolitní opeře v New Yorku navíc během února zazněly tóny nového nastudování této světově proslulé české opery. Od jejího prvního uvedení ve slavném operním domě v roce 1993 ji tam mohlo publikum slyšet zatím jen dvakrát.

Po dobu konání výstavy bude do Českého muzea hudby platit zvýhodněné vstupné 80 Kč (pro všechny návštěvníky s výjimkou školních skupin), rodinné 160 Kč.
Další informace o vstupném, otevírací době apod. viz České muzeum hudbyFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Rusalka