Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Resurrection: Sokol Skála Valečka Takeda

28. 3.-15. 5. / Galerie Arcimboldo / Fotografie

Do 15.5.2018 bude v nových prostorech Galerie Arcimboldo, Lázeňská 4, Praha 1, přístupná krásná a zajímavá výstava Resurrection.

Galerie Arcimboldo, která působí na českém a mezinárodním trhu s uměním od r. 2009, zahajuje výstavou RESURRECTION novou éru ve svém působení.

„Vyprofilovali jsme se jako největší odborník na čínské a japonské umění u nás, ale rostoucí zájem klientů o současné umění nás inspiroval k rozšíření našeho geografického a uměleckého záběru. Nově budou naše výstavy a aukce koncipovány tematicky nikoliv zeměpisně a to, věříme, osloví a inspiruje nové sběratele,“ říká majitel galerie Oldřich Hejtmánek.

Výstava RESURRECTION je první výstavou svého druhu v České republice, která propojí v jedinečnou kombinaci čtyři vynikající umělce – tři z Čech a jednoho z Japonska – v oboru malby, fotografie a volné instalace.

Své umělecké zmrtvýchvstání zažívá fotograf Zdeněk Sokol. Člen uměleckého spolku Bratrstvo našel po více jak deseti letech poustevnického života motivaci znovu sáhnout po svém fotoaparátu v cyklu duchovních éterických portrétů.

Na první pohled idylické obrazy Jaroslava Valečky systematicky upírají pozornost k reáliím bývalých Sudet. Oživují místa skrze vyprávění tíživých příběhů osamocení, které by jinak zůstaly opomenuty či zcela zapomenuty.

Všestranný umělec a vizionář František Skála často vytváří své objekty z předmětů a materiálů, které původně měly jiné užití či kontext. Dává jim tak druhý život a prostřednictvím svých instalací jim píše alternativní scénáře bytí.

Do nejmenšího detailu propracované kostry zvířat Hidea Takedy jako by vypadly z anatomického atlasu vyhynulých zvířat. Japonský karikaturista snímá jejich děsivost barevným akcentem a humorem jim vdechuje nový život.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Resurrection: Sokol Skála Valečka Takeda