Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Rasová diagnóza: Cikán (festival Khamoro)

28. 5.-30. 6. / České centrum / Historie

Cca do 30.6.2018 bude v galerii Českého centra, Rytířská 31, Praha 1, v podzemí přístupná výstava Rasová diagnóza: Cikán.

Výstava Dokumentačního a kulturního centra německých Sintů a Romů se soustředí na genocidu těchto skupin, a to od počátečního omezování základních práv Národní socialistickou stranou až po jejich systematickou likvidaci v nacisty okupované Evropě.

Do kontrastu jsou pokládány výpovědi pachatelů i obětí těchto zločinů. Expozice vystavuje fotografie ze života Romů i Sintů, které vykreslují zničené lidské osudy skrývající se za abstraktními dokumenty, jimiž byla řízena úmyslná likvidace těchto lidí.

Závěr výstavy poodhaluje život Romů a Sintů v Evropě po roce 1989. Váženým hostem zahájení výstavy byl Romani Rose, ředitel Ústřední rady německých Sintů a Romů a také jejich Dokumentačního a kulturního centra. Svůj život zasvětil boji proti diskriminaci a rasismu.

Zasloužil se mimo jiné o uznání Romů a Sintů oficiální národní menšinou Německa s vlastním jazykem a možností aktivního politického života.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Rasová diagnóza: Cikán (festival Khamoro)