Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy První vlaštovka Landscape festivalu Praha 2018, do 18.3.2018

Pouze do 18.3.2018 můžete v Galerii Jaroslava Fragnera, Betlémské náměstí 5a, Praha 1, navštívit zajímavou výstavu První vlaštovka Landscape festivalu Praha 2018.    13. 3.2018 18:30 h: odborná diskuze !

Výstava prezentující záměry Landscape festivalu Praha 2018.

Výstava projektů a koncepcí pro vybrané lokality MČ Praha 3, MČ Praha 7 a MČ Praha 8.

Koncepční studie, soutěže a studentské projekty.

Vyhlašujeme OPEN CALL na projekty do veřejného prostoru v rámci letošního ročníku, který se bude konat na území Štvanice, Rohanského ostrava, Karlína a na vrchu Vítkov.

Více informací naleznete na www.landscape-festival.cz

Praha se v letních měsících stane dějištěm mezinárodního krajinářského festivalu Landscape, který se dotýká městského veřejného prostoru a urbanizované krajiny v České republice. Již od 7. do 18. března nabídne pořádající Galerie Jaroslava Fragnera výstavu s názvem „Objevte pražskou divočinu!“, jež představí letošní záměry Landscape festivalu, projekty a koncepce pro vybrané lokality městských částí Praha 3, Praha 7 a Praha 8. Součástí bude odborná debata, která se uskuteční 13. března 2018.

Pro letošní ročník Landscape festivalu byly na základě rozpravy s odbornou veřejností vybrány pražské lokality, které jsou v současnosti tématem diskuzí o jejich nové budoucnosti – vrch Vítkov, ostrov Štvanice, Rohanský ostrov a Nákladové nádraží Žižkov. Ty by se měly v rámci budoucí revitalizace stát příkladem kvalitního rozvoje městské krajiny a veřejného prostoru v širším centru Prahy. Jedním z hlavních témat letošního ročníku bude udržitelnost kvality životního prostředí ve vztahu k městské krajině a veřejnému prostoru českých měst a diskuze o adaptaci na změny klimatu. Festival představuje Prahu v nových environmentálních souvislostech.

Festival nemá centrální prostor. Jeho hlavní ideou je vytvoření alternativní turistické trasy vůči přehřátému centru, vzájemné propojování „pražských divočin“ a představení potenciálů možných budoucích center společenských aktivit daných městských částí. Dále také hledání širších urbanistických vztahů i k dalším lokalitám např. Holešovická tržnice, Bubny, Florenc, Palmovka, Olšanská nebo Jarov. Na mnoha místech této linie již brzy rozkvetou narcisy vysázené v rámci podzimního workshopu. Ty jako předvoj rozsvítí trasu blížícího se festivalu a upozorní na místa, na nichž se za pár měsíců objeví site-specific instalace a intervence.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy První vlaštovka Landscape festivalu Praha 2018, do 18.3.2018