Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Pocta Bořkovi

5. 9.-16. 10. / Galerie Portheimka / Sklo

Do 16.10.2016 bude v galerii Portheimka, Štefánikova 12, Praha 2, přístupná v obou patrech výstava Pocta Bořkovi.

Výstavu věnují organizátoři nedávno zesnulému výtvarníkovi, designérovi a architektovi Bořkovi Šípkovi (1949 – 2016). Ambiciózní projekt s bohatým doprovodným programem představí autorovu tvorbu zejména z období dvou posledních dekád. „Původně autorskou výstavu jsme plánovali společně s Bořkem od jara 2014, kdy jsme pracovali na instalaci lavičky Václava Havla v Praze. Bohužel, teď místo autorské výstavy s Bořkem připravujeme Poctu Bořkovi už bez Bořka…“, říká výtvarník Michal Faflík ze Studia Pět, organizátor výstavy a Šípkův přítel. Ke spolupráci přizval Šípek Tým ze sklárny Anežka a oba Šípkovy syny.

Koncepce výstavy zahrnuje nejen Šípkovu rozsáhlou sklářskou tvorbu, ale také nábytek a designové předměty, navrhované pro špičkovou italskou designérskou společnost Driade, tedy unikátní exponáty, které v Česku prezentovány dosud nebyly. Návštěvníci budou mít dále možnost seznámit se také s autorovou architektonickou tvorbou ve formě návrhů, skic a studií. Tato oblast Šípkovy práce je v Česku málo známá, přestože v zahraničí, a zejména v Asii, byl Šípek vyhledáván a uznáván především jako architekt. Zajímavá bude bezpochyby audiovizuální část výstavy, sestavená z fotografií, videí a dalších materiálů z rodinných archivů.

Výstava také nabídne veřejnosti atraktivní doprovodný program:
V termínu 7. – 9. října se v prostoru před Galerií Portheimka uskuteční sklářský workshop, pořádaný společně s Vyšší odbornou školou sklářskou z Nového Boru, na kterém diváci uvidí nejen sklářské exhibice, ale budou mít sami možnost si řemeslo vyzkoušet pod vedením předních českých sklářů ze sklárny Anežka. Dále organizátoři připravují sérii přednášek pro veřejnost pod vedením architekta Zdeňka Lukeše na téma „Hrad – Havel – Šípek“, projekce dokumentů a komentované prohlídky.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Pocta Bořkovi