Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy – Petr Vlček

12. 7.-11. 8. / Galerie Dolmen / Malba

Do 11.8.2017 bude v Galerii Dolmen, Pštrossova 31, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Petra Vlčka.

Výstava nabídne k vidění náhled do tvorby významného českého skláře a sochaře Petra Vlčka. K vidění budou především pro autora typické skleněné skulptury, doplněné o sochy z bronzu a obrazy. Autor je svou prací zastoupen mimo jiné i v NG, Národním technickém muzeu či v německých Kunstsammlungen der Veste a Ernsting Stiftung a v řadě dalších institucí. Autor má za sebou i bohatou historii výstav v zahraničí, v zemích jako je USA, Velká Británie, Dánsko, Německo, Francie či Japonsko.

CV z Wikipedie:

Petr Vlček (* 28. července 1962 v Praze) je český akademický sochař a umělecký sklář.

Mezi roky 1981 a 1984 navštěvoval Střední výtvarnou školu Václava Hollara v Praze, v letech 1984 – 1990 studoval design na katedře architektury Vysoké školy uměleckoprůmyslové. V průběhu studií se postupně přikláněl k volné tvorbě, pod vlivem prof. Karla Vaňury se začal zajímat o tzv. ateliérové sklo. Cyklus grafik, které v roce 1988 vytvořil, později zakoupila grafická sbírka Národní galerie. V roce 1990 obdržel stipendium italského Ministero dei Beni Culturali v Římě.

Po absolutoriu nepřijal nabízený post asistenta v ateliéru designu Vysoké školy uměleckoprůmyslové a vydal se na dráhu svobodného povolání. V roce 1992, 1996, 1998 a 2000 byly jeho práce vybrány newyorským muzeem v Corningu mezi sto nejzajímavějších a publikovány v NG Rewiev 13,17,19, a 21.

„Ve Vlčkově tvorbě se prolíná autorovo souznění s materiálem a jeho technická dovednost, křehkost užité hmoty a rudimentární, robustní téma jeho umělecké výpovědi. Tento kontrapunkt vyvolává neobvyklou přitažlivost Vlčkových děl, podobnou lidskému úžasu nad rozporností všech věcí světa.“

Milena Lamarová, text katalogu Český design 1980 – 1999, UPM Praha 1999Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy – Petr Vlček