Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Petr Palma: Depresário

Do 4.1.2019 bude v knihkupectví a antikvariátu Trigon, Bubenská 3, Praha 7 (metro Vltavská), přístupná velmi zajímavá výstava Petra Palmy: Depresário.

Petr Palma o sobě:

Narozen 31. 1. 1957 v Českých Budějovicích. Záliba v kreslení se datuje už od dětských let.  V patnácti nastoupil do učení do Jihočeských tiskáren a vyučil se ručním sazečem. První grafické zkušenosti s technikou suché jehly a linorytu mu zprostředkoval akademický malíř Milan Peterka v Lidové škole umění.
V letech 1976 – 1979 studoval na Střední průmyslové škole grafické v Praze obor grafická úprava tiskovin. Léta prožitá na této škole ovlivnila také jeho zvýšený zájem o fotografii, která dodnes patří k jeho zálibám. Po ukončení studia pracoval několik let jako grafik – návrhář v Jihočeských tiskárnách v Českých Budějovicích. Zde zažil ještě poslední roky existence historických tiskárenských oborů spojených s knihtiskem, než ustoupily moderním počítačovým technologiím.
Několik let se pokoušel podnikat v oboru, který vystudoval. Návrhy plakátů, grafických značek, etiket a celé další řady tiskovin užité grafiky zpracovával výhradně ručně a pod označením Computer free!
Zhruba před deseti lety veden pudem sebezáchovy a potřebou uživit rodinu přijal nabídku zaměstnání v reklamní agentuře a zcela v rozporu se svým přesvědčením začal pracovat na počítači.
Potřeba uchovat si alespoň zbytky manuálních dovedností  (a zdravého rozumu) vyústila k návratu ke klasickým grafickým technikám a tak se zhruba od roku 1990 začal soustavněji věnovat linorytu a dřevořezu a není-li vyhnutí, občas také vystavuje.
Vědom si skutečné hodnoty svých prací, nesou jeho tisky označení Guano guanissimo.

http://www.petrpalma.eu/PetrPalma/uvod.htmlFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Petr Palma: Depresário