Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Pavel Tigrid. Hlas svobody

Do 31.3.2018 bude v Národním památníku na Vítkově, U Památníku 1900, Praha 3, přístupná v předsálí hrobu neznámého vojína zajímavá výstava Pavel Tigrid. Hlas svobody.

Národní muzeum připravilo ve spolupráci s Národním archivem výstavu o Pavlu Tigridovi u příležitosti 100. výročí jeho narození.

Pavel Tigrid byl významný český novinář, publicista a politik, který byl dvakrát donucen opustit Československo a v exilu prožil většinu svého života. Patřil mezi nejvýraznější představitele československého protikomunistického exilu.

 

Výstava v Národním památníku na Vítkově připomíná Pavla Tigrida nejen prostřednictvím fotografií, ale nabízí také pohled na řadu zajímavých dokumentů, například řidičský průkaz Pavla Tigrida z roku 1936; časopisy Kulturní zápisník a Review 43, které vydával za války v Londýně; průkaz pro akreditované novináře pro britskou, francouzskou a americkou okupační zónu v Německu, díky němuž mohl Pavel Tigrid odjet na reportážní cestu po britské zóně v únoru 1948 a unikl tak zatčení; řidičské oprávnění vydané Rádiem Svobodná Evropa v roce 1949 a náhradní řidičský průkaz vydaný ve státě New York v roce 1952. Návštěvník si může na výstavě přečíst některá čísla časopisu Svědectví a zhlédnout rozhovor Petra Kotyka s Pavlem Tigridem z 90. let.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Pavel Tigrid. Hlas svobody