Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Papírový svět aneb 60 let s ábíčkem

Do 31.12.2017 bude v Národním zemědělském muzeu, Kostelní 44, Praha 7, přístupná krásná výstava Papírový svět aneb 60 let s ábíčkem. Všechny fotky z výstavy: Petr.

Papírový svět aneb 60 let s ábíčkem je výstavou obdivu, vzpomínek a inspirace. Prostřednictvím vystavených exponátů a panelů se vám představí mnohaletá práce časopisu ABC, který si v tomto roce připomíná 60 let svého vydávání. 1. číslo vyšlo 22. ledna 1957.

Společně se sběrateli a modeláři se podařilo sestavit expozici, ve které, kromě řady krásně slepených modelů, uvidíme i další dnes již vzácné předměty pro ABC tak typické – vkládané přílohy. Dalším oslavencem je časopis Sluníčko. Být 50 let na výsluní prvních dětských čtenářů je jistě důvod pro představení si historie i tohoto časopisu. A to opět především díky vystřihovánkám. A co by to bylo za výstavu v zemědělském muzeu, abychom se nepodívali na traktor, kombajn nebo větrný mlýn. Oblíbené téma autorů vystřihovánek a modelářů nemůže chybět, a tak se návštěvníci mohou přesvědčit o pravdivosti tvrzení o zlatých českých ručičkách díky sbírce miniatur mlýnů, selských statků, moderních i historických traktorů a kombajnů, ale i např. malebných figurek domácích zvířat.

Více informací: www.abicko.cz

 Fotografie z výstavy