Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Památky nás baví

3. 6.-21. 6. / Ledeburská zahrada / Historie

Do 21.6.2015 bude v Ledeburské zahradě (zahrady pod Pražským hradem), Valdštejnská 14 n. 18, Praha 1, přístupná zajímavá panelová výstava památky nás baví, která prezentuje průběh a výsledky projektu „ Vzdělávací role Národního památkového ústavu: Edukace jako klíčový nástroj zkvalitnění péče o kulturní dědictví České republiky“.

Putovní výstava Památky nás baví, otevřená do 21. června 2015 každý den mezi 10 a 19 hodinou představí vzdělávací aktivity sedmi edukačních center, která v průběhu čtyř let vznikla na různých místech České republiky s cílem podpořit hlubší zájem o kulturní dědictví a zprostředkovat všem bez ohledu na věk a zkušenosti příležitost k poznání v autentickém historickém prostředí.

Pro dokreslení budou součástí výstavy speciální pomůcky, které byly pro potřeby vzdělávacích center a jejich programů vytvořeny (např. modely skriptoria, mlýna či vitráží, archeologický profil, sada historických mincí, hudební a rytmické nástroje, dřevěné výukové a hrací kostky nebo interaktivní modely renesanční a barokní zahrady). Připraveny jsou i doprovodné programy pro školy – pro objednané skupiny zdarma.

Premiéru si výstava odbyla v květnu v Českých Budějovicích v Domě umění. Během roku bude ještě představena na zámku Hradec nad Moravicí (1. – 26. července), hradu a zámku Bečov (3. – 30. srpna), v městské galerii Hasičský dům v Telči (3. – 28. září) a v arcibiskupském zámku v Kroměříži (3. – 25. října).Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Památky nás baví