Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Organická architektura architekta Oldřicha Hozmana

Do 15.2.2018 bude v Galerii Josefa Adamce – Obci křesťanů v ČR, Na Špejcharu 3, Praha 7 (nedaleko metra Hradčanská), přístupná velmi zajímavá výstava Organická architektura architekta Oldřicha Hozmana.

Akad. arch. Oldřich Hozman vystavuje své práce o organické architektuře doplněné volnou goetheanistickou tvorbou (kresby, malby, plastika).

Vystaveny jsou plastiky, kresby i malby a některé ukázky realizovaných projektů organické architektury (Camphill a waldorfské školy a školky).

Otevřeno je vždy ve
čtvrtek 16.00-19.00
a neděli 12.00-15.00
a autor je obvykle přítomen a ochoten návštěvníky výstavou provést.

Výstava potrvá do 15. února 2018 a v ten den bude v 18.00 zakončena přednáškou autora na téma: Organická architektura a její význam při utváření školního prostředí a architektury pro děti.

akad. arch. Oldřich Hozman

Narodil se v roce 1964 v Praze, kde absolvoval design nábytku a interierů na Střední uměleckoprůmyslové škole a následně architekturu na Vysoké škole uměleckoprůmyslové. V roce 1989 pobýval v Helsinkách na stáži na University of Industrial Arts, od té doby působí jako architekt. Od roku 1993 provozuje vlastní architektonické Studio ARC a věnuje se nejen oblasti architektury, ale i designu nábytku a interiérům.

Ve své tvorbě pracuje se zásadami celostního pohledu na člověka a prostředí, v němž žije. O celostní architektuře také přednáší. Zajímá se o učení feng-šuej a zdravý životní styl.

Kromě rodinných domů v minulosti pracoval i na hotelu El Palol ve Španělsku, waldorfských školách nebo zahradní a vnitřní restauraci Babiččina zahrada a Centru tělesné terapie v Průhonicích nebo na projektu Domu osobního rozvoje Maitrea s vegetariánskou restaurací v Praze 1.

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/oldrich-hozman-architekt-lide-ceska-d6q-/lide-ceska.aspx?c=A170910_140659_lide-ceska_amu

……..

Více na www.gja.czFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Organická architektura architekta Oldřicha Hozmana