Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy obrazů Věry Krumphanzlové

3. 8.-16. 8. / Vrtbovská zahrada / Malba

Do 16.8.2015 bude ve Vrtbovské zahradě, Karmelitská 25, Praha 1, přístupná výstava obrazů Věry Krumphanzlové.

Věra Krumphanzlová
akademická malířka
členka Unie výtvarných umělců
Narozena v Praze.

Na přelomu 70. let vystudovala v Železném Brodě Střední uměleckoprůmyslovou školu sklářskou (SUPŠS) a v Praze Vysokou školu uměleckoprůmyslovou (VŠUP). Studovala kaligrafii (nauka o písmu) a sumii (nauka o japonské tušové malbě) na Japonské ambasádě a v Japanologické společnosti v Praze.
Podílela se na česko-francouzském celovečerním kresleném filmu „Divoká planeta“, pracovala v rozhlase, v televizi (Malé televizní kabarety, Zpívánky, Studia mladých…) jako výtvarná redaktorka a kmenová ilustrátorka několika deníků a časopisů (např. Sluníčko, ABC, Ohníček, Lidová demokracie, Naše rodina, Mladá fronta), ilustrovala cca 30 knih a učebnic (Fortuna, Státní pedagogické nakladatelství, Sinus, Albatros, Portál. Bílý slon, Melantrich, Nava atd.), navrhla přes 100 obalů na CD a MC (Suprapon, Bonton, Audiostory), loga, plakáty (Albatros, Filmové studio Barrandov, atp…)
V roce 1996 – 2000 pracovala jako kurátorka a vedoucí galerie Chodovská tvrze v Praze, kde se podílela na realizaci cca 80.výstav významých českých i zahraničních umělců, inspirovala a realizovala mnoho kulturních projektů (Křižíkovy pavilony – Pohádka, Chodovská tvrz – Romské etnikum v kultuře, Jak se dívat na obrazy, atd…)
V letech 2000 – 2008 jako architekt, manager a autor mnoha výstavních projektů pro Magistrát hl. m. Prahy, pro Ministerstvo školství ČR(např.Schola pragensis) a Dům národnostních menšin(Etnika v kultuře), Portheimka (Prolínání 1, Prolínání 2), KK Poštovka (cca 40 výstav současného umění).
V roce 1999 získala mezinárodní ocenění za grafickou tvorbu a absolvovala měsíční stáž ve Francii.
Koncem roku 2009 získala nadační stipendium a absovovala měsíční stáž v atelieru francouzského malíře Jeana Miotte v Provence (Pignans). V srpnu roku 2010 absolvovala v Polsku III. SPOTKAŃ ARTYSTYCZNYCH CZARNY PIEC 2010. Realizovala cca 150 samostatných výstav.
Galerie, muzea a soukromé sbírky mají ve svém majetku její grafickou tvorbu (litografie, suchá jehla, serigrafie) a malířskou tvorbu (olejomalba, pastel, akryl): (nejvýznamější*) *(Německo) Berlín, Mnichov, Cham, Furth im Wald, Regensburg, *Praha (Národní galerie, Komerční banka, mnohá muzea v ČR), *(Holandsko) Amsterodam, Haarlem, *(USA) New York, *(Velká Británie) Oxford, *(Japonsko) Nagasaki, Tokio, *(Francie) Nancy, Paříž, *(Itálie) Arezzo, *(Švýcarsko) Ženeva …..
Ocenění: 1980 – Čs. Spisovatel Praha – zvláštní cena za ilustrace (Jakub Arbes – Romaneto), 1988 – Ex libris – Nancy Francie – zvláštní cena, 1998 – 2. cena Arezzo – Itálie – drobná grafika, Nagasaki – Japonsko – světová grafika, 1999 galerie Dorothea – SNR – grafika, od roku 1999 – 2009 pravidelná účast na výběrové mezinárodní výstavě Nejlepší grafika roku.
Žije a pracuje v Praze.

www.krumphanzlova.czFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy obrazů Věry Krumphanzlové