Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy obrazů Tomáše Jetely: Prohnilý světec

Do 30.9.2018 bude v eventové industriální hale Vnitroblocku, Tusarova 31, Praha 7, přístupná zajímavá a hustá výstava obrazů Tomáše Jetely: Prohnilý světec.  (otevřeno vždy středa až sobota)

Tomáš Jetela, absolvent pražské AVU z roku 2011 (ateliér Michaela Rittsteina) je vedle Lubomíra Typlta či Jakuba Janovského jeden z nejzajímavějších současných českých figurativních malířů. Jeho malířský styl vychází z malířského odkazu Egona Schieleho, Oskara Kokoschky či Francise Bacona, který svým osobitým způsobem rozvíjí, když znázorňuje expresivní anonymní postavy a charaktery ve vypjatých emocionálních momentech anebo slavné osobnosti globální pop kultury.

Člověk v Jetelově případě netvoří jen oblíbený námět obrazů, je to pro něj téma v tom nejryzejším slova smyslu, tak jak ho přináší především romantická tradice a je tak významným klíčem k interpretaci jeho tvorby. Tomáš Jetela si během doby vytvořil specifický formální projev založený na svobodné kombinaci malby, kresby a koláže. Malba propojená s kresebnou linearitou a výstřižky z knih či časopisů je východiskem jeho současného vizuálního rukopisu. Ten se do značné míry stal nejen spolehlivým Jetelovým identifikačním znamením, ale – jakkoli je jeho způsob práce založen na intuitivnosti – umožňuje mu zároveň kreativně využívat odlišné kvality jednotlivých médií k tomu, aby posílil emotivní stránku obrazů, naznačil nečekaný kontext nebo zdůraznil těžiště svých kompozic.

Tomáš Jetela na výstavě představí své nejnovější obrazy, které vznikly v jeho současném pražském ateliéru.

Kurátor výstavy: Petr Hájek
Text: Petr Hájek (s využitím textu Radka Wohlmutha)
Grafika pozvánky: Marek Šilpoch

Hudba na vernisáži: Inxec (UK)

Výstavu pořádá The Chemistry GalleryFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy obrazů Tomáše Jetely: Prohnilý světec