Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy obrazů Stefana Birchenedera – Out of Order

23. 10.-25. 11. / Fotografic / Malba

Do 25.11.2018 bude v Galerii Fotografic, Stříbrná 2, Praha 1, přístupná velmi zajímavá výstava obrazů Stefana Birchenedera – Out of Order.

Stefan Bircheneder se ve svých velkoformátových hyperrealistických olejomalbách zabývá podrobnou vizuální studií průmyslových ruin, továrních hal a uzavřených industriálních pracovišť. S fotografickou přesností zachycuje minulost i přítomnost chátrajících brownfieldů a nenuceně otevírá otázku jejich budoucnosti. Ve výstavním projektu pro Galerii Fotografic se zaměřuje na opuštěný soukromý vesmír pracovníků továren. Přítomnost zaměstnanců můžeme tušit z nenápadných stop umístěných v průběhu času ve snaze o personalizaci uniformního prostoru. Absenci figurativního elementu zde nahrazují obligátní pozůstalé artefakty: jednotvárné šatní skříňky, židle, stoly, šanony. Bircheneder usiluje o naprosto věrné přenesení unikátní atmosféry a svou hyperrealistickou malbu proto doplňuje i o autentické instalace, které budou rovněž součástí výstavy v Galerii Fotografic.

Německý malíř Stefan Bircheneder (*1974) původně studoval restaurování a než začal zachycovat industriální stavby, živil se jako malíř a restaurátor kostelů. Žije a pracuje v Bavorsku.
www.bircheneder.deFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy obrazů Stefana Birchenedera – Out of Order