Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy obrazů Silvie Vezzuto: Elements

Do 28.11.2015 bude v Galerii u Zlatého kohouta, Michalská 3, Praha 1, přístupná výstava obrazů Silvie Vezzuto: Elements.

Dott. Silvia Vezzuto Průšková se narodila 10. prosince 1970 v Itálii, ve městě Brescia (Lombardie). Vystudovala obor fashion design na Istituto di Brescia, technickou grafiku na restaurátorské škole v Brescia a poté obor umění na Università degli Studi di Bologna, kde získala titul „dottore“. Pracovala v prestižní světoznámé umělecké dílně MARIANI AFFRESCHI v Brescia.

Od roku 1997 žije a pracuje v Praze, jako umělecká malířka se specializuje především na fresky – nástěnné malby zhotovené na vlhké omítce. Malování fresek je technicky náročná práce, nános barvy (rozmělněné minerální pigmenty smíchané s vodou) se nanášejí do ještě vlhké omítky tak, aby se barvy vsákly do podkladu a usychaly společně s ním. To znamená, že malířka musí pracovat rychle, aby omítka nezaschla, neboť poté lze provádět pouze malé opravy temperou.

S touto technikou malby se můžete setkat kupříkladu v restauracích Bellevue a Mlýnec, kde Silvia Vezzuto vytvořila interiérové obrazy a dekorace. Dále vyzdobila sály zámku Jemniště, mezi její díla též patří portréty – členů rodiny Sternbergů, ale i Sanjiv Suriho, Věry Komárové, rodiny Kolkovy ze zámku Štáblovice, a mnoho dalších…. Zabývá se též ilustrováním – ilustrace knihy od Mauro Ruggiera „Mare Nostrum“.

Mnoho grafických prací, mozaiky a malby lze nalézt i v soukromých sbírkách v mnoha zemích – zejména v Itálii, Dánsku, v arabských zemích, Severní a Jižní Americe.

Od svých 16 let vyučuje malbu, a dnes má studenty všech národností a věkových kategorií, které učí techniky a snaží se předávat tajemství, jak si uvědomit svou kreativitu.

www.facebook.com/Dott.SilviaVezzutoPruskova

www.facebook.com/victoriaArtCzFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy obrazů Silvie Vezzuto: Elements