Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy obrazů Rudolfa Riedlbaucha

6. 3.-23. 4. / Champagnería / Malba

Do 23.4.2018 bude v příjemném podniku Champagnería, Průchodní 4, Praha 1, přístupná zajímavá výstava obrazů Rudolfa Riedlbaucha.

Obrazy, které budou na této výstavě k vidění, jsou průřezem autorovy tvorby a zaujmou především expresivními barevnými kombinacemi, dramatickými ději a lyrikou. Charakteristickým rysem malby Rudolfa Riedlbaucha se stalo rozkládání tvarů do menších kaleidoskopických ploch, které posilují dynamičnost zvolených námětů a v divákovi snadněji evokují jeho vlastní vzpomínky a dojmy. Jedním z inspiračních zdrojů autora vždy byla a stále zůstává hudba.
Dalším zdrojem Riedlbauchovy tvorby je příroda – téma, které nabylo na rozsahu poté, co si vybudoval mimopražský ateliér v renovované staré chalupě v blízkosti Blatné. Nejen krajinné scenérie, ale také náměty vodních ploch tamějších rybníků i jednotlivé stromy, keře, květiny, nacházíme na jeho rozměrných plátnech i na nástěnných malbách. Mnoho obrazů vzniklo při jeho cestách a pobytech v zahraničí, zejména jsou to krajiny od Středozemního moře nebo ze Schwarzwaldu v Německu.
ZDROJ: PhDr. Dušan Sedláček

Skladby Václava Riedlbaucha na vernisáži zahrály na flétny Anna Baštová a Jana Dryáková.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy obrazů Rudolfa Riedlbaucha