Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy obrazů Rudolfa Riedlbaucha

6. 3.-23. 4. / Champagnería / Malba

Do 23.4.2018 bude v příjemném podniku Champagnería, Průchodní 4, Praha 1, přístupná zajímavá výstava obrazů Rudolfa Riedlbaucha.

Obrazy, které budou na této výstavě k vidění, jsou průřezem autorovy tvorby a zaujmou především expresivními barevnými kombinacemi, dramatickými ději a lyrikou. Charakteristickým rysem malby Rudolfa Riedlbaucha se stalo rozkládání tvarů do menších kaleidoskopických ploch, které posilují dynamičnost zvolených námětů a v divákovi snadněji evokují jeho vlastní vzpomínky a dojmy. Jedním z inspiračních zdrojů autora vždy byla a stále zůstává hudba.
Dalším zdrojem Riedlbauchovy tvorby je příroda – téma, které nabylo na rozsahu poté, co si vybudoval mimopražský ateliér v renovované staré chalupě v blízkosti Blatné. Nejen krajinné scenérie, ale také náměty vodních ploch tamějších rybníků i jednotlivé stromy, keře, květiny, nacházíme na jeho rozměrných plátnech i na nástěnných malbách. Mnoho obrazů vzniklo při jeho cestách a pobytech v zahraničí, zejména jsou to krajiny od Středozemního moře nebo ze Schwarzwaldu v Německu.
ZDROJ: PhDr. Dušan Sedláček

Skladby Václava Riedlbaucha na vernisáži zahrály na flétny Anna Baštová a Jana Dryáková.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy obrazů Rudolfa Riedlbaucha