Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy obrazů Rudiho Kovala: Apoteóza vykořeněnosti

Do 2.7.2017 bude v Kavárně co hledá jméno, Stroupežnického 493/10, Praha 5 (vstup přes parkoviště), přístupná zajímavá výstava obrazů Rudiho Kovala: Apoteóza vykořeněnosti.

Rudi Koval je představitelem nové generace malířů věnujících se abstraktní malbě. Tu v současné době studuje pod vedením Vladimíra Skrepla na Akademii výtvarných umění v Praze a byl též na studijním pobytu na Middlesex University of London.
V tvůrčím procesu se řídí především svými instinktivními představami, v jejichž transformaci na plátno hraje důležitou roli prvek náhody, která je neosobní. Nesnaží se vypovědět o povaze člověka, ale jen zachytit surovost vlastní reality.
„Nestojím o příběh. Vědomé řízení často vede k banalitě, a proto se snažím iracionálním způsobem vyjevit co nejvíc z mých pocitových rovin a vyburcovat divákovu vnímavost, má to pro mne větší průraznost, bezprostřednost. Je to zápas intuice a kritického úsudku, animality s vůlí. Mé obrazy jsou metafyzické (auto)portréty, pokusy o dosáhnutí své nepodmíněnosti a dovršenosti. Obraz pro mne není pokusem o transcendenci, naopak v něm spatřuji prožitek z reálného, smyslového světa.“
Výsledná díla vytváří barevnou hru bez pevných linek, kde dominují jemné přechody mezi odstíny. Mohou tak připomínat jakousi krajinu schovanou v mlze kdesi za obrazem. V jeho nejnovějších obrazech lze spatřit inspiraci velikány jako Mark Rothko, Francis Bacon, Wols či Mark Tobey.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy obrazů Rudiho Kovala: Apoteóza vykořeněnosti