Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy obrazů Petry Makaloušové a Lenky Kosové: „Jedeme dál“

25. 9.-21. 10. / Friends Coffee House / Malba

Do 21.10.2017 bude ve Friend Coffee House, Palackého 7, Praha 1, přístupná výstava obrazů Petry Makaloušové a Lenky Kosové: „Jedeme dál“.

…….

Petra Makaloušová po absolvování SUPŠ v Praze nastoupila do Studia Bratři v triku. Pracovala jako animátorka na výrobě Večerníčků (např. Vosa Marcelka, Zvěřinec). Věnuje se volné tvorbě a účastní se výtvarných festivalů u nás i v zahraničí.

Vystavuje samostatně i kolektivně

např: Anifilm 06 – Zámecká galerie, Palác Akropolis 2014, 2016,  Dejvická divadelní kavárna, Divadlo Mana ve Vršovicích, Café Lajka 2014, 2016.

Café Kampus ( Krásný ztráty) 9.7.- 10.9. 2017, divadlo Dobeška 7.8.- 3.9.2017

……..

Lenka Kosová – narozená 1. 2. 1968 v Sušici, vystudovala Střední umělecko- průmyslovou školu, Žižkovo náměstí, Praha 3 (Obor užitá malba)

Obrazy vycházejí z mých prožitků a v současné době hledám inspiraci zejména v přírodě, která je plná barev a života.

U abstraktních obrazů není určeno, jak má obraz viset, záleží pouze na zákazníkovi, jak to bude cítit.

„Inspirace je všude kolem nás, v lidech přírodě, barvách a hudbě“

Každý vnímá jinak a každému se líbí něco jiného a tak to má být. To co vidím já, nemusí v mých obrazech vidět každý a o to je to právě zajímavější.

Největší odměna je, že si obraz najde své místo u Vás doma, ve Vašem srdci a stane se součástí Vašeho života.

K mé tvorbě také patří, design originálně malovaných kabelek, v podstatě se jedná o takovou přeměnu (recyklaci). Kabelky, které již nikdo nechce, a jsou neporušené, přetvářím, ručně pošívám a maluji (jsem součástí výtvarného týmu Módního Ateliéru Pamela v Praze).

Výstavy: Galerie Medúza Praha 2, Divadelní klub Stavovského divadla v Praze, opakovaná výstava v Galerii Le Court – Haštalská 1, Praha na základě výstavy zapůjčení několika děl pro natáčení filmu zahraniční projekce, Vino – Wine, Truhlářská ulice, Praha 1, TriplCaféBar – Vinohradská ul., Praha 2. , OC FONTÁNA Karlovy Vary International Art Gallery – srpen 2015Fotografie z výstavy